Osuszanie podposadzkowe - czym jest i kiedy należy je zastosować?

Andrzej Winnicki
20.01.2023

Występowanie wody pod posadzką powoduje problematyczne sytuacje. Może prowadzić do licznych konsekwencji, w tym powstawanie pleśni oraz grzybów. Przykrym wynikiem obecności wody jest również zawilgocenie ścian, co nie tylko wpłynie na estetykę mieszkania, ale może negatywnie wpłynąć na zdrowie domowników. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na osuszanie podposadzkowe? Czym jest i jak się je wykonuje? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule poniżej. 

Czym jest osuszanie podposadzkowe? 

Osuszanie podposadzkowe to kilkuetapowy proces, mający na celu wyeliminowanie obecności wody pod posadzką. Rozpoczyna się od dokładnych pomiarów wilgoci, a co za tym idzie znalezienia źródła problemu. Konieczne jest wykonanie kilku lub kilkunastu otworów w posadce. Fachowcy wykonają otwory tak, aby zminimalizować konieczność późniejszych napraw. Jest to krok konieczny do wykonania kompleksowego i efektywnego osuszania. Aby wykonać osuszanie do otworów podłączane jest specjalne urządzenie. Następnie nagromadzona woda zostaje odessana za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Ostatnim, bardzo ważnym krokiem jest wtłoczenie ciepłego powietrza w wilgotne miejsca. Dzięki tej praktyce można ostatecznie wyeliminować nagromadzoną wilgoć, a co za tym idzie zapobiec rozwojowi pleśni oraz grzybów. Próby osuszeń na własną rękę nie będą w stanie przynieść satysfakcjonujących rezultatów. Proces może trwać nawet do dwóch tygodni, w zależności od stopnia zawilgocenia. Jeśli borykasz się z problemem wilgoci pod posadzką wejdź na: http://ujdzienasucho.pl/osuszanie-podposadzkowe/ i skorzystaj z pomocy ekspertów. Firma oferuje również możliwość dezynfekcji pomieszczeń, co przywróci dobrą jakość powietrza. 

Osuszanie podposadzkowe - w jakich sytuacjach z niego skorzystać? 

Osuszanie podposadzkowe jest konieczne, gdy w skutek awarii instalacji woda przedostała się pod warstwy izolacyjne podłogi. Osuszanie mieszkania po zalaniu polega nie tylko na pozbyciu się wilgoci ze ścian. Wietrzenie nie będzie wystarczające w przypadku zalania posadzki. Do całkowitego usunięcia wilgoci niezbędne będzie osuszenie podłoża. Warstwy podłogi mogą ulec całkowitemu zniszczeniu, jeśli nie podejmiemy odpowiednich kroków. Podłoga jest skonstruowana z wielu poziomów, dlatego osuszenie podposadzkowe będzie dobrym pomysłem. Specjalistyczne narzędzia dotrą do każdej warstwy podłogi, dzięki czemu pozbędziesz się wilgoci na dobre! Wilgoć może stanowić poważne zagrożenie dla domowników, dlatego zaufaj doświadczonym specjalistom!  

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie