Dom jednorodzinny kojarzy się nam z bardzo wysokim komfortem życia – a już szczególnie w porównaniu z o wiele mniejszym mieszkaniem. W rzeczywistości jednak wpływ na wygodę mieszkańców ma nie tylko metraż, ale także różnego rodzaju wyposażenie domu. W co warto zainwestować, aby zagwarantować sobie i swoim najbliższym maksymalny komfort na co dzień? Oto kilka propozycji.
Do niedawna była uważana za luksus i bardzo rzadko widywało się ją w prywatnych domach. Czasy się na szczęście zmieniły. Obecnie porządny klimatyzator z jednostką zewnętrzną można kupić za mniej niż 2000 złotych – montaż nie powinien natomiast kosztować więcej niż 1000 złotych. To stosunkowo nieduży wydatek, gdy weźmiemy pod uwagę wynikające z tego korzyści.
Posiadanie klimatyzacji jest błogosławieństwem w polskim klimacie, przy coraz częstszych i dłuższych falach upałów. Owszem, automatycznie wzrośnie też zużycie prądu, jednak jest to do przełknięcia w zamian za bardzo wysoki komfort.
Ich wybór jest tak duży, że moglibyśmy poświęcić tym rozwiązaniom osobny artykuł. Warto tutaj na pewno wspomnieć o automatycznym sterowaniu roletami i oświetleniem, automatyce grzewczej (dobór temperatury w zależności od pory dnia i aktywności słońca), automatycznym domykaniu drzwi czy sterowaniu pracą urządzeń gospodarstwa domowego z poziomu smartfona.
Trudno sobie bez niej wyobrazić komfortowe użytkowanie domu. Automatyka bramowa jest dziś już właściwie standardem. To nie tylko automat do bramy wjazdowej, ale też garażowej. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy wysiadać z samochodu w zimny czy deszczowy dzień, aby wjechać na posesję lub z niej wyjechać. Jest to coś, do czego szybko się przyzwyczaisz i na pewno nie będziesz żałować tej inwestycji.
To również bardzo wygodne rozwiązanie, które zwalnia właściciela z obowiązku samodzielnego podlewania ogrodu, zwłaszcza trawnika. W dodatku automatyka pozwala oszczędzać wodę – można ją zaprogramować w taki sposób, aby podlewanie odbywało się w nocy, co jest znacznie efektywniejsze (przez co zraszanie może trwać o wiele krócej).
Artykuł powstał przy współpracy z https://simteq.pl/