Długo czekasz na najemcę? Sprawdź, jak szybko wynająć nieruchomość w Warszawie

Mateusz Nowak
26.07.2021

Warszawa jest największym rynkiem nieruchomości w naszym kraju. Nie wszyscy natomiast mają potrzebę lub na tyle gruby portfel, aby kupić np. mieszkanie na własność. Wzorem krajów Zachodniej Europy prężnie rozwija się u nas rynek wynajmu nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Jednak znalezienie odpowiedniego lokalu bywa dość czasochłonne i frustrujące, gdy dzwonimy pod podany numer i okazuje się, że ogłoszenie jest już nieaktualne. Skoro jest problem, to musi pojawić się rozwiązanie i takie zaoferowali twórcy serwisu mapawynajmu.pl -  unikalnej platformy łączącej wynajmujących i najemców nieruchomości. Przyjrzyjmy się bliżej jej funkcjonalnościom.

Jak to właściwie działa?

Serwis jest skierowany zarówno do osób, które chcą wynająć własną nieruchomość, jak i do najemców szukających najatrakcyjniejszych lokali w stolicy. Co ważne, dodawanie ogłoszeń nieruchomości na wynajem w Warszawie jest bezpłatne, dzięki czemu baza szybko się powiększa.

Po wejściu na stronę serwisu od razu wyświetla się mapa, na której są zaznaczone nieruchomości do wynajęcia. Możemy więc łatwo zorientować się, czy w interesującej nas lokalizacji są dostępne lokale spełniające nasze kryteria. Przykładowo: szukasz mieszkania na wynajem na Mokotowie? Najeżdżasz kursorem myszki na obszar tej dzielnicy i wybierasz zaznaczoną nieruchomość. Od razu wyświetlają się szczegóły na temat metrażu, liczby pokoi, kondygnacji oraz wysokości czynszu oczekiwanego przez właściciela. Bajecznie proste i szybkie.

I właśnie szybkość wyszukiwania jest największym atutem tego serwisu. Nie trzeba już przebijać się przez setki ogłoszeń opublikowanych na portalach, które nie oferują funkcji precyzyjnego lokalizowania nieruchomości. Tym samym znajdując interesujące mieszkanie, dom czy powierzchnię biurową można od razu skontaktować się z właścicielem i złożyć ofertę, zanim ubiegnie nas ktoś inny.

Odpowiedź na rosnący rynek wynajmu

Nieruchomości w Warszawie są już tak drogie, że coraz mniej osób może sobie pozwolić na ich zakup, nawet posiłkując się kredytem. Wzrasta natomiast zainteresowanie ofertami wynajmu – szczególnie teraz, gdy mnóstwo osób zainwestowało wolne środki w nieruchomości i chce czerpać z nich zyski wynajmując je lokatorom czy firmom.

Coraz większą grupę najemców nieruchomości w Warszawie stanowią osoby niepolskojęzyczne. Z myślą o nich twórcy serwisu umożliwili dodawanie ogłoszeń w języku polskim i angielskim – formularz oferty wypełnia się tylko w języku polskim lub języku angielskim, a przekonwertowanie następuje automatycznie. To zwiększa szansę na szybkie znalezienie najemcy.

Warto również podkreślić, że ogłoszeniodawca ma pełną kontrolę nad dodanym ogłoszeniem. Może je dowolnej chwili zmienić, ukryć lub usunąć. Samo dodanie ogłoszenia jest darmowe i zajmuje dosłownie kilka chwil – korzystamy z przejrzystego i krótkiego formularza na stronie mapawynajmu.pl/dodaj-ogloszenie.

Na warsawlease.pl można dodawać oferty wynajmu nieruchomości wszelkiego typu: od mieszkań, przez domy, pokoje, lokale użytkowe i biurowe, aż po miejsca postojowe, przestrzenie coworkingowe, a nawet biura wirtualne.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.