Rynek nieruchomości jest w fazie stagnacji czy może nawet lekkiej korekty. Wiele osób próbuje sprzedać mieszkania po wysokiej cenie, wierząc w trwanie hossy. Kupujących jednak zaczyna brakować. Gdy nie możesz uzyskać ceny, jakiej oczekujesz i nie chcesz jej też znacząco obniżać, to nadal masz kilka alternatyw, które omawiamy w naszym poradniku.
Zapotrzebowanie na mieszkania na wynajem wciąż jest bardzo duże, zwłaszcza w większych miastach i ośrodkach akademickich. W dobie koszmarnie drogich kredytów i niepewności gospodarczej, wiele osób nawet nie rozważa zakupu nieruchomości, woląc ją wynająć. To dobra opcja dla właścicieli drogich mieszkań, którzy dzięki wynajmowi mogą uzyskiwać stałe dochody i przeczekać okres stagnacji.
Być może szukasz nabywcy, który w obecnie sytuacji nie będzie zainteresowany zakupem Twojego mieszkania po oczekiwanej cenie? Wybór grupy docelowej to ważna kwestia, która może mieć kluczowy wpływ na czas sprzedaży nieruchomości.
Jeśli np. w ogłoszeniu podkreślasz zalety istotne dla rodziny z dziećmi, to może warto zmienić treść anonsu i skierować ofertę np. do osób szukających mieszkania inwestycyjnego?
Ciekawą opcją wydaje się także zamiana mieszkania. Jeśli masz gdzie mieszkać, a chcesz sprzedać lokal wyłącznie po to, aby odzyskać środki na inną inwestycję czy zakup działki, to rozważ zamianę.
Możesz pomyśleć o zamienienie się na inną nieruchomość lub na wartościowy samochód, który powinno być łatwiej sprzedać.