Pompa hydroforowa to wciąż popularne rozwiązanie wśród właścicieli prywatnych ujęć. Jest znacznie tańsza niż pompa głębinowa, a przy tym łatwiejsza w montażu i demontażu. Jeśli lustro wody znajduje się na głębokości do 8 metrów, to z powodzeniem można zastosować właśnie pompę hydroforową, zwykle montowana w obudowie studni. W takim przypadku trzeba pamiętać o zabezpieczeniu urządzenia.
Decydując się na montaż pompy w obudowie studni trzeba uszczelnić właz, dzięki czemu urządzenie nie będzie zalewane podczas opadów deszczu.
Jeśli pompa ma pracować w studni w cyklu całorocznym, ponieważ jest to jedyne źródło wody dla domu, to obowiązkowo należy zabezpieczyć urządzenie przed ujemnymi temperaturami. W tym celu stosujemy np. obudowę z izolacją. Optymalnie byłoby natomiast pogłębić studnię tak, aby pompa została zamontowana poniżej linii przemarzania gruntu (zwykle od 1,5 do 1,8 metra, w zależności od regionu kraju).
Zdecydowanie najskuteczniejszym zabezpieczeniem przed kradzieżą jest każdorazowy demontaż pompy, jeśli ta nie będzie używana i pod nadzorem – np., na działce letniskowej. Jeśli nie wchodzi to w grę, wówczas zalecamy zastosowanie zamykanego włazu do obudowy studni, który dodatkowo będzie chroniony solidną kłódką.