Domek mobilny. Poznaj 7 zalet tego rozwiązania.

Mariusz Siwko
07.03.2022

Góry, mazury czy morze? Domek mobilny to coś dla fanów wolności. Taką budowlę zamówisz na dowolnie położoną działkę, a specjalistyczne firmy zajmą się transportem. Przed zakupem wystarczy tylko określić dokładne parametry i oczekiwać na odbiór w pełni gotowego do zamieszkania domku. Zarówno prywatni inwestorzy, jak i właściciele ośrodków wypoczynkowych zaoszczędzą w ten sposób dużo czasu. Jakie są plusy domków mobilnych i czy jest to rozwiązanie dla Ciebie? Oto 5 praktycznych informacji.

Gotowy domek mobilny wprost na Twoją działkę

Inwestycja w wypoczynkowy domek letniskowy związana jest także z szeregiem formalności. Zamawiając gotowy domek mobilny, większość z nich jest po stronie producenta. Łatwo więc domyślić się, że dla kupującego jest to spora oszczędność czasu i duże wsparcie podczas całej inwestycji. Kiedy więc już otrzymasz gotowy produkt — niemal natychmiast możesz zacząć go użytkować — a w razie chęci zmiany jego lokalizacji, zamówić specjalistyczną firmę transportową, która zajmie się jego przewozem pod kolejny adres. 

Brak konieczności posiadania gruntu

Domki mobilne, w większości przypadków nie wymagają posiadania działki. Teren pod umiejscowienie tego budynku można jedynie dzierżawić. Nie ma także potrzeby posiadania działki budowlanej, a jedynie rekreacyjną.

Możliwość oglądania postępów w budowie

Obserwowanie poszczególnych etapów budowy w formie wideo to coś, co umożliwia inwestorom bycie na bieżąco ze stanem swojej przyszłej budowli. Dzięki temu w prosty sposób, bez wychodzenia z domu można sprawdzić, na jakim etapie są prace budowlane. Nagrania wideo pozwalają inwestorowi poczuć się niemal tak, jak gdyby samodzielnie nadzorował powstawanie swojego domku mobilnego. To ciekawe udogodnienie udostępnia producent domków mobilnych, firma House TD, która oferuje również możliwość zakupu tzw. tiny house on wheels, czyli domków umiejscowionych na przyczepie z homologacją.

Uniwersalne zastosowanie domku mobilnego

Jeśli poszukujesz sposobu na szybkie otwarcie niewielkiego biura lub schronienia dla swoich pracowników, nawet w trudno dostępnym terenie — domek mobilny 32m2 będzie dla Ciebie komfortowym sposobem na realizację swojego celu. Ten estetyczny i kompleksowo wyposażony mobilny budynek możesz także wykorzystać jako:

  • bazę noclegową dla gości,
  • przestrzeń dla pracowników planów filmowych i tras koncertowych,
  • terenowy oddział dowolnej firmy,
  • domek letniskowy pod wynajem,
  • tymczasowe mieszkanie podczas budowy domu,
  • prywatny domek letniskowy na działkę.

Możliwość spersonalizowania wnętrza

Zamawiając gotowy domek na kółkach, wciąż masz możliwość decydowania o jego wyglądzie. Wystarczy ustalić szczegóły z producentem i określić, ile pomieszczeń ma mieć budowla oraz jaki standard wyposażenia powinien się w niej znaleźć.  W ten sposób, oszczędzając czas i nerwy, uzyskujesz w pełni wykończony domek w tradycyjnym lub nieco bardziej nowoczesnym stylu.

dom
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie