Montaż baterii kuchennej nie jest skomplikowanym zadaniem, dlatego nie ma potrzeby zlecania tego hydraulikowi. Z powodzeniem poradzi sobie z tym nawet osoba, która nie ma dużego doświadczenia w majsterkowaniu oraz dysponuje tylko podstawowymi narzędziami. Jak zatem prawidłowo zamontować baterię kuchenną? Mamy dla Ciebie gotowy zestaw wskazówek.
Niby niepozorna rzecz, a jednak może Ci utrudnić lub wręcz uniemożliwić montaż baterii kuchennej. Upewnij się więc, że dołączone do zestawu wężyki mają odpowiednią długość. Jeśli są za krótkie, to z montażu nici i będziesz musiał zaopatrzyć się w nowe, dłuższe wężyki przyłączeniowe.
Wiele osób tego nie robi, tymczasem instrukcja obrazkowa bardzo ułatwia przeprowadzenie pierwszego w życiu montażu baterii kuchennej. Dowiesz się z niej, jak połączyć poszczególne elementy, aby bateria stała stabilnie i nie przeciekała.
To bardzo ważne, ponieważ pominięcie choć jednej uszczelki może spowodować, że woda będzie się sączyć pod baterią i zalewać szafkę, co doprowadzi do jej zgnicia. Policz więc wszystkie uszczelki i zamontuj je zgodnie z instrukcją.
Pamiętaj, że baterię należy uzbroić w uszczelki, element montażowy oraz wężyki przyłączeniowe przed ustawieniem jej w polu otworu zlewozmywaka. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie zrobić tego prawidłowo i cofniesz się do punktu wyjścia.
Bateria uzbrojona? Uszczelki założone? W takim razie możesz już ustawić ją w otworze, wejść pod zlewozmywak i odpowiednim kluczem dokręcić baterię tak, aby stała nieruchomo – nie rób tego jednak zbyt mocno, ponieważ możesz ukręcić gwint. Tak samo zrób z wężykami, które dokręca się śrubunkami do kraników na podejściu ciepłej i zimnej wody (nie pomyl wężyków!).
Gdy wszystko jest już gotowe, to nie pozostało Ci nic innego, jak sprawdzić, czy nie ma przecieków. Bateria na początku będzie wydawać z siebie dziwne dźwięki (zapowietrzenie), ale po chwili musi już działać prawidłowo, o ile oczywiście dobrze przeprowadziłeś jej montaż.