MK Cafe

Jerzy Biernacki
09.05.2015

Producentem marki MK Cafe jest Grupa Strauss.

Strauss Cafe Poland Sp. z o. o. swoją działalność w Polsce rozpoczęła w 1991 r. Zakład produkcyjny - palarnia kawy Strauss Cafe - mieści się w Swadzimiu k. Poznania. Przez 18 lat swojej historii, firma systematycznie się rozwija, osiągając moce produkcyjne największego producenta kawy w Polsce i silną pozycję rynkową w każdym segmencie cenowym.

Strauss Cafe Poland Sp. z o.o., jako producent kaw: MK Cafe Premium, Pedro's, Fort, Sahara, Mildano oraz dystrybutor włoskiej marki Lavazza, zajmuje trzecie miejsce na detalicznym rynku kaw mielonych w ujęciu wolumenowym, z udziałem 18,11% i trzecią pozycje w ujęciu wartościowym, z udziałem 18,98% (źródło AC Nielsen grudzień-styczeń 2010).

Jest to jeden z czołowych producentów kawy na świecie, firma, która ma znaczącą pozycję i ogromne doświadczenie w innych kategoriach spożywczych, takich jak: słodycze, przetwory mleczne czy sałatki. Strauss aspiruje do pozycji międzynarodowego lidera na rynku markowych produktów żywnościowych i napojów. Na całym świecie: w głównej siedzibie koncernu w Izraelu, w Europie, Ameryce Północnej i  Południowej, Grupa zatrudnia ponad 10 tys. osób. Liczba produktów sprzedawanych przez firmy Grupy Strauss mierzona jest w setkach, a zasięg działania obejmuje już pięć kontynentów.
Strauss Cafe Service (dawniej Elite Coffee Services) rozpoczęła działalność w 1995 roku i specjalizuje się w obsłudze rynku konsumpcji „poza domem". W segmencie HoReCa (rynek gastronomiczny), firma zajmuje pozycję lidera, a na rynku miejsc pracy i biur jest jednym z czołowych dostawców kawy i urządzeń do jej parzenia. Strauss Cafe Service to przede wszystkim wysoki poziom serwisu i kompleksowa obsługa klienta. Oferta SCS umożliwia zaspokojenie zróżnicowanych i indywidualnych potrzeb zarówno klientów, jak i konsumentów. Propozycja przygotowana dla punktów HoReCa to wszystkie rodzaje kawy (MK Cafe, Lavazza): ziarnista, mielona, rozpuszczalna, w saszetkach oraz produkty nowej generacji: kawa w kapsułach, kawa Cappuccino Frappe czy French Vanilla. W ofercie Strauss Cafe Service  jest również ponad 50 rodzajów wysokiej klasy ekspresów ciśnieniowych (włoskie La Cimbali, Lavazza Espresso Point i Lavazza BLUE  i szwajcarskie Jura). Oferta dla miejsc pracy to wybór automatów vendingowych, ekspresy Jura Impressa i system Lavazza Espresso Point. Propozycji kawowej towarzyszy wybór produktów komplementarnych: herbata Dilmah, czekolada oraz akcesoria do kawy.


 

Nasze najwyższe wartości to zadowolenie klientów oraz wysoka jakość produktów i usług. Nieustannie pracujemy nad zwiększaniem poziomu zadowolenia naszych Klientów - robimy to poprzez staranny dobór oferowanych marek i produktów oraz dbałość o najwyższą jakość kawy firmowanej znakiem MK Cafe i Lavazza.

Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji Strauss Cafe Service zaopatrujemy ponad 7000 punktów gastronomicznych na terenie całej Polski - posiada swoje filie w 8 miastach. Standard obsługi to dojazd do klienta w ciągu 24 godzin na terenie całej Polski.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.