Catering dietetyczny: tak czy nie?

Mateusz Nowak
05.11.2018

Żyjemy w nieprawdopodobnym pędzie, dlatego usilnie szukamy rozwiązań, które pozwolą nam zaoszczędzić czas na zwykłych, codziennych czynnościach. Tak narodziła się moda na catering dietetyczny. Ta usługa idealnie odpowiada na potrzeby współczesnych ludzi, którzy pracują od rana do wieczora i zwyczajnie nie mają czasu, by samodzielnie przygotowywać zdrowe posiłki. Ile to właściwie kosztuje? Czy warto wydawać pieniądze na catering dietetyczny? Zebraliśmy najważniejsze argumenty.

Koszt cateringu dietetycznego

Cena jest oczywiście uzależniona od liczby zamawianych posiłków. Jeśli ma to być usługa kompleksowa, obejmująca przygotowanie pięciu zbilansowanych posiłków, należy się liczyć z kosztem od 30 do nawet 50 złotych dziennie. To sporo, ponieważ miesięcznie taki sposób odżywiania może uszczuplić nasz budżet o ponad 1000 złotych.

Nie ma się co oszukiwać: catering dietetyczny to usługa dla osób dobrze sytuowanych. Nie chodzi tutaj o oszczędzanie pieniędzy, ale wyłącznie czasu. Dodatkowym atutem jest to, że posiłki są przygotowywane ściśle według potrzeb konkretnej osoby, co ma znaczenie dla ludzi dbających o formę, będących na diecie lub po prostu zmuszonych do wykluczenia z jadłospisu niektórych produktów.

Kiedy warto zdecydować się na catering dietetyczny?

Bez wątpienia wtedy, gdy rzeczywiście nie mamy czasu, aby samodzielnie przygotowywać sobie zdrowe, zbilansowane posiłki. Osoby, które spędzają mnóstwo godzin w biurze, byłyby skazane na jedzenie tego, co serwują pobliskie bary lub korporacyjna stołówka – a tutaj trudno raczej oczekiwać jakichś zdrowotnych fajerwerków.

W takiej sytuacji catering dietetyczny jest naprawdę świetnym rozwiązaniem. Możemy zamówić gotowe posiłki z dostawą do biura i mieć pewność, że to co zjemy w ciągu dnia, służy naszemu organizmowi, jest dobrze dopasowane do diety i zapewni nam energię do pracy.

Catering dietetyczny to również bardzo ciekawa opcja dla osób, które nie są zbyt systematyczne i trudno jest im samodzielnie układać swój codzienny jadłospis w oparciu o zdrowe produkty spożywcze. Tutaj wszystkim zajmie się dostawca, któremu można nawet zlecić ułożenie diety pod kątem oczekiwań zamawiającego. Jest to bardzo wygodne.

Nie dla wszystkich

Pomijając kwestię wysokiego kosztu cateringu dietetycznego, warto jeszcze zwrócić uwagę na dość istotny fakt: korzystanie z takiego rozwiązania nieźle rozleniwia. Może się więc okazać, że osoba na co dzień zamawiająca gotowe posiłki, całkowicie zrezygnuje z samodzielnego gotowania w domu. To z kolei spowoduje gwałtowny wzrost wydatków na catering (konieczne będzie zamawianie posiłków także w weekendy).

Jeśli wahasz się, czy catering dietetyczny jest dobrym wyborem dla Ciebie, możesz zacząć od przetestowania tej usługi. Na początek zamów sobie kilka gotowych obiadów czy lunchów. Sprawdź, ile Cię to kosztuje, czy dania są smaczne, a później ewentualnie rozszerz usługę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie