5 sposobów, by letni piknik był udany

Krzysztof Jagielski
21.07.2017

Wakacje to ten moment roku, kiedy pogoda (zazwyczaj) nas rozpieszcza. Efekt? Nie tylko możemy schować głęboko na dno szafy grube swetry i ciężkie buty, ale i cieszyć się możliwością przebywania blisko natury. To właśnie lipiec i sierpień są najlepszymi miesiącami na organizację pikniku na trawie, a co zrobić, by ten zapewnił nam same pozytywne wrażenia? Oto kilka przydatnych wskazówek

1. Odpowiednie miejsce

Pikniku nie możesz urządzić ot tak, na którymkolwiek trawniku. I nie chodzi nawet o żadne regulacje prawne (chyba że zechcesz podczas pikniku grillować – wtedy musi to być miejsce spełniające wymagania), ale przede wszystkim o atmosferę. Gdzie taki piknik „smakować” będzie najlepiej? Doskonale sprawdzą się:

  • leśne polany, do których dotrzesz np. malowniczym szlakiem rowerowym – pamiętaj, by taka polana nie była oddalona o więcej niż kilkanaście kilometrów jazdy,
  • trawniki w parkach – tych dużych, z większymi połaciami terenów zielonych – nic tylko rozkładać koc i biesiadować!

2. Odpowiednie towarzystwo

Piknik w pojedynkę? Są pewnie pośród nas tacy, dla których ma to sens. Prawda jest jednak taka, że najlepsze wrażenia zostawi po sobie biesiada w miłym towarzystwie. Wersja minimum i najbardziej romantyczna: we dwoje na leśnej polanie, a ta najbardziej gwarna i radosna – w gronie rodziny i przyjaciół. Jeśli zaplanujesz piknik z odpowiednim wyprzedzeniem, być może zbierze się odpowiednia grupka.

3. Dobry czas

Lipiec i sierpień to rzeczywiście najlepsze miesiące piknikowe. Ale warto też wybrać odpowiednią datę. Jeśli zależy Ci na większej ilości uczestników – celuj w weekendy. Sobotnie czy niedzielne popołudnie to czas, gdy większość z nas może się oddać błogiemu (i aktywnemu!) relaksowi. A dzień przed wyprawą koniecznie sprawdź prognozę pogody. Choć „ciepły letni deszcz” może być przyjemny, na pewno nie sprzyja wylegiwaniu się na kocu na trawie.

4. Pełne wyposażenie

Wybierając się na piknik, musisz mieć przy sobie kilka rzeczy, dzięki którym czas spędzisz komfortowo. Owszem, na trawie możesz się położyć ot tak, jednak… wilgoć czy wszędobylskie mrówki mogą zepsuć zabawę. Przydatna – zwłaszcza gdy w wyprawie uczestniczą także najmłodsi – będzie specjalna mata piknikowa. Odpowiednio duża, a przy tym z warstwą izolacji termicznej od spodu – nie pozwoli zmarznąć ani przemoknąć. Przydatna może się okazać też lodówka turystyczna, w której schłodzisz zabrane ze sobą napoje. Zabierz ze sobą dodatkowe atrakcje: frisbee, paletki do badmintona czy piłkę do siatkówki, które zapewnią świetną zabawę wszystkim uczestnikom.

I jeszcze jedno: krem do opalania – niezbędny zwłaszcza, gdy czasu nie będziecie spędzać w błogim cieniu.

5. Zapasy

Skoro piknik, to biesiada. Jeśli chcesz, by była niezapomniana – zwykłe kanapki z serem żółtym czy jajkiem na twardo, choć smaczne, mogą nie wystarczyć. Czym je zastąpić? Wrapy z pastą z bobu, buraka lub twarogu z ajwarem? Kolorowa sałatka śródziemnomorska z oliwkami, fetą i czerwoną cebulą, a do tego grzanki? A może świeże owoce? Niech poniesie Cię kreatywność! Do tego oczywiście coś orzeźwiającego do picia, np. pyszne napoje Hortex w typowo wakacyjnych smakach i… koszyk piknikowy gotowy.

Dobrze przygotowany piknik może być dobrą alternatywą dla standardowego już grillowania czy spędzenia czasu w domu. Zorganizuj go i poczuj smak prawdziwego lata!

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie