Od lat systemy inteligentnego domu stanowią nieocenione wsparcie w codziennym życiu domowników. Odpowiednio zaprojektowane i wdrożone, a następnie skutecznie wykorzystywane przekładają się na realne oszczędności. Kluczem do osiągnięcia tego stanu jest zadbanie o to, aby dedykowany system inteligentnego domu był maksymalnie dopasowany do Twoich potrzeb i preferencji, a także specyfiki nieruchomości. Sprawdź, jak to zrobić.
Obecnie przyjmowane przez specjalistów definicje mogą się nieco różnić, dlatego warto zastanowić się nad tym, czym jest inteligentny dom. To taki budynek mieszkalny, w którym poszczególne systemy i instalacje są w dużym stopniu zautomatyzowane. Inteligentne sterowanie domem możliwe jest dzięki specjalnym programom oraz urządzeniom. Pozwala to na zwiększenie kontroli nad eksploatacją nieruchomości. Z jednej strony wyraźnie poprawiają się komfort życia i bezpieczeństwo domowników, a z drugiej strony redukuje się koszty eksploatacyjne, w tym m.in. związane ze zużyciem energii elektrycznej i ogrzewaniem. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie nowe technologie i ich rozwój, nad którym nieustannie pracują dostawcy systemów i urządzeń smart home.
Każdy inwestor powinien zadbać o to, aby projekt i dobrane w nim urządzenia inteligentnego domu były maksymalnie dobrane do jego potrzeb i preferencji oraz specyfiki budynku. Pod tym względem rekomenduje się skorzystanie ze wsparcia profesjonalistów i zaprojektowanie instalacji szytej na miarę. Alternatywą pozostaje skorzystanie z gotowych rozwiązań na rynku, a następnie połączenie ich w system we własnym zakresie. Wymaga to większego doświadczenia i nakładów pracy, jednak również może dać satysfakcjonujące efekty. Przed podjęciem decyzji warto zweryfikować, czy optymalnym wyborem pod kątem kosztów i czasów nie będzie skorzystanie z usług zewnętrznego partnera.
Instalacje inteligentnego domu dopasowane do Twoich potrzeb to takie, które pozwolą Ci na komfortowe i bezpieczne życie. Preferencje inwestorów mogą być bardzo różne, dlatego wykonawca projektu i wdrożenia powinien dokładnie się z nimi zapoznać. Na tej podstawie dobiera się urządzenia i systemy do instalacji. Dotyczy to m.in. utrzymania odpowiedniej temperatury powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, odpowiedniego natężenia światła elektrycznego, czy kontroli wpadającego do wnętrz światła słonecznego. Każdy z tych elementów może być kontrolowany, dzięki systemowi smart home. Do tego dochodzi poprawa bezpieczeństwa poprzez zastosowanie systemu monitoringu, czujników dymu i powodzi, czy też otwartych okien i drzwi. Skala zabezpieczeń domu zależy od potrzeb domowników. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych włamań i poprawić standard bezpieczeństwa budynku.
Bez dwóch zdań warto zwrócić również uwagę na to, że szyty na miarę system inteligentnego domu korzystnie przekłada się na optymalizację kosztów życia. Już w skali kilku tygodni można doprowadzić do realnych oszczędności na rachunkach eksploatacyjnych. Ponadto zastosowanie systemu pomaga poprawić standard energetyczny budynku i dostosować go do przepisów unijnych, które już niedługo wejdą w życie. Te stają się coraz bardziej rygorystyczne, ale na szczęście systemy smart home pozwalają na ich wypełnienie. Nie bez znaczenia jest również oszczędność czasu. Wiele z procesów w domu może zachodzić bez ingerencji człowieka, a kluczem jest tylko ich wcześniejsze zaprogramowanie. Pozwala to na wygenerowanie nawet wielu godzin oszczędności w skali każdego tygodnia. Docenią to nie tylko zapracowane osoby.
Jeżeli szukasz zaufanego partnera w obszarze systemów smart home, to warto zwrócić uwagę na ofertę SmartHousing. Firmę tworzą specjaliści o wieloletnim doświadczeniu i przygotowaniu merytorycznym w zakresie projektowania i wdrażania systemów inteligentnego domu. Ze szczegółami oferty możesz zapoznać się na stronie internetowej lub w bezpośrednim kontakcie z ekspertem marki. Zapraszamy do kontaktu z zespołem SmartHousing i do postawienia na profesjonalne wsparcie w sektorze smart home.
Komunikat prasowy