Jak wybrać żaluzje drewniane do stylu wnętrza?

Maciej Piwowski
14.12.2022

Jak wybrać żaluzje drewniane do stylu wnętrza? Takie pytanie zadaje sobie każda osoba, która myśli o zastosowaniu tego rozwiązania we własnym mieszkaniu lub domu. Żaluzje ponownie zaczynają cieszyć się sporą popularnością. Są praktyczne, funkcjonalne oraz pozwalają w atrakcyjny sposób udekorować przestrzeń. Na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę podczas doboru odpowiedniego modelu dla siebie? Jak właściwie dopasować żaluzję do wnętrza?

Dlaczego żaluzje drewniane są dobrym wyborem?

Żaluzje drewniane są bardzo ekskluzywnym, a zarazem estetycznym systemem, który może być przeznaczony do każdego rodzaju okna. Świetnie sprawdza się w przypadku różnego rodzaju pomieszczeń, takich jak salon, kuchnia lub sypialnia. Żaluzje pozwalają na precyzyjne regulowanie ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Jednocześnie zabezpieczają także przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza w gorące dni. Z kolei w okresie zimowym zatrzymują ciepło. Dzięki nieskomplikowanej budowie drewniane żaluzje łatwo utrzymać w należytej czystości, a ich codzienna obsługa nie przysparza użytkownikowi żadnych problemów.

Drewno charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością, dlatego decydując się na zakup żaluzji wykonanych właśnie z tego materiału, zyskujemy gwarancję trwałości i niezawodności na lata. Jednocześnie dzięki uniwersalności produkt idealnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym wnętrzu. Warto samemu poznać zalety żaluzji drewnianych.

Jak dopasować żaluzje drewniane do stylu wnętrza?

Klasyczny wygląd drewnianych żaluzji sprawia, że bardzo dobrze spełniają one swoją funkcję właściwie w każdym wnętrzu. Produkt świetnie komponuje się z wystrojem poszczególnych pomieszczeń, dodając im charakteru. Bogata kolorystyka dostępnych na rynku produktów daje użytkownikowi wiele możliwości i pozwala na sprawne dopasowanie tego elementu w wybranych przez siebie przestrzeniach.

Drewniane osłony idealnie sprawdzają się w przypadku stylu skandynawskiego, w którym dominują stonowane kolory, uniwersalność i minimalizm. W połączeniu z białymi lub szarymi ścianami osiągnąć można spójną całość. Dobrym pomysłem może okazać się także zastosowanie drewnianych żaluzji w pomieszczeniach orientalnych lub etnicznych. Drewno podkreśli wówczas naturalność i prostotę wnętrza.

Kolor żaluzji drewnianych może być jednak bardzo zróżnicowany. Czarne żaluzje są ciekawym pomysłem dla nowoczesnych wnętrz lub utrzymanych w stylu glamour. Wykorzystać może je również w klasycznych przestrzeniach, w których zastosowane zostały masywne meble wykonane z drewna. Kolor brązowy dobrze komponuje się we wnętrzach klasycznych i rustykalnych. Najlepiej, jeśli ramy okienne posiadają zbliżony odcień. To bardzo uniwersalny wybór, który zastosować można w wielu aranżacjach. Z kolei grafit może być propozycją dla miłośników stylu boho. Należy jednak pamiętać, ze wybór ciemniejszych barw może wiązać się z optycznym zmniejszeniem pomieszczenia. Dlatego chcąc właściwie dobrać kolor żaluzji drewnianych, należy wziąć to pod uwagę. Styl skandynawski i minimalistyczny to oczywiście biel i szarość, ale bardzo dobrze sprawdzą się w tym przypadku również jasne odcienie drewna.

Dopasowanie koloru żaluzji drewnianych jest ważnym procesem, gdyż zasadniczo wpływa na wygląd całego wnętrza. To właśnie na ten element należy zwrócić szczególną uwagę, dobierając produkt do stylu wnętrza. Jednocześnie istotne będą również inne elementy wystroju, takie jak kolorystyka ścian, wykorzystane w pomieszczeniu meble oraz dodatki.

Wysokiej jakości żaluzje drewniane

Żaluzje z litego drewna bez wątpienia stanowią godny polecenia produkt. Żeby jednak móc w pełni cieszyć się udanym zakupem, najlepiej złożyć zamówienie u sprawdzonego dostawcy. Sprawdź i przekonaj się jakie produkty oferuje firma FamilyRollo. Na stronie internetowej https://familyrollo.pl/zaluzje/zaluzje-drewniane zapoznać się można z szeregiem wysokiej jakości produktów, cechujących się odmienną wielkością i kolorystyką.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie