Jak czyścić skórzane meble?

Mateusz Nowak
09.03.2023

Chociaż ceny skórzanych mebli są wyższe niż tych z tapicerką materiałową, to nie da się zaprzeczyć, że mają świetny design i pasują praktycznie do każdego wnętrza. Posiadacze kanapy lub foteli z tapicerką skórzaną muszą jednak pamiętać, że może ona zostać łatwo uszkodzona przez zwierzęta domowe, czego najlepszym przykładem są koty drapiące meble. Należy również ostrożnie podchodzić do czyszczenia takich mebli, co oznacza między innymi konieczność zrezygnowania z popularnych chusteczek nawilżanych.

  1. Dlaczego warto postawić na skórzane meble?
  2. Czym czyścić meble skórzane?
  3. Jak wyczyścić skórzaną kanapę?

Na szczęście wystarczy stosować się do kilku prostych wskazówek, aby kanapa skórzana i inne meble zachowały swój świetny wygląd na wiele lat. Wbrew pozorom wcale nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na specjalistyczne preparaty przeznaczone do czyszczenia, bo świetne efekty można uzyskać, wykorzystując między innymi ocet lub zwykły płyn do naczyń. Sprawdź, o czym jeszcze powinni pamiętać właściciele skórzanych mebli.

Dlaczego warto postawić na skórzane meble?

Argumentów przemawiających za tym, aby – jeżeli tylko można sobie pozwolić na taki wydatek – postawić na skórzaną tapicerkę, jest wiele. Przede wszystkim nie wymagają one specjalnej konserwacji i są bardzo wytrzymałe. Skóra w naturalny sposób „oddycha”, dzięki czemu przepuszcza powietrze, a zarazem nie wchłania dymu papierosowego oraz kurzu. Zakup mebli skórzanych to idealny wybór w przypadku alergików. Skórzana kanapa jest idealnym dopełnieniem klasycznego wnętrza, ale sprawdzi się również w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu.

Czym czyścić meble skórzane?

Wykorzystując dostępne w każdym domu produkty, można przygotować świetny środek do czyszczenia skóry. Wystarczy wymieszać ocet z wodą (1:1), a na koniec dolać odrobinę płynu do mycia naczyń. W celu uzyskania efektu nabłyszczenia można natomiast dolać niewielką ilość oliwy. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby ewentualne zabrudzenia usuwać miękką ściereczką, która nie porysuje tapicerki. Dodatkowe porady na temat tego, jak wyczyścić tapicerkę kanapy, znajdziesz w artykule https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/czym-wyczyscic-tapicerke-kanapy/.

Jak wyczyścić skórzaną kanapę?

W przypadku poważnych zabrudzeń trudno czasami samemu czyścić skórzane meble. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalistów od czyszczenia kanapy, którzy nie tylko doskonale wiedzą, w jaki sposób wyczyścić skórzaną kanapę, ale przede wszystkim dysponują specjalistycznymi preparatami do czyszczenia mebli.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.