Wykończenie komina struktonitem – dlaczego warto?

Krzysztof Jagielski
28.06.2024

Struktonit, nazywany potocznie rybią łuską, to popularny materiał wykorzystywany m.in. do wykonywania opierzenia deski czołowej czy szczytów konstrukcji dachowych. Coraz częściej można się również spotkać z sytuacją, w której struktonitem wykończono komin budynku. Choć może się to wydawać kontrowersyjne, to takie rozwiązanie ma swoje zalety, które omawiamy w naszym poradniku.

Estetyka

Struktonit na kominie prezentuje się bardzo estetycznie i stanowi świetną alternatywę czy dla blachy, cegły klinkierowej czy tynku ozdobnego.

Szybkość wykonania

Wykończenie komina struktonitem jest stosunkowo szybkie i proste. W ostateczności może sobie z tym poradzić nawet domowy majsterkowicz, na przykład właściciel domu.

Coś innego

Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest dość oryginalne i nadal rzadko spotykane. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby wyeksponować kominy swojego domu, to użycie struktonitu z pewnością zagwarantuje taki efekt.

Możliwość wymiany uszkodzonych elementów w przyszłości

Jeśli po kilku latach dojdzie do uszkodzenia pojedynczych płytek, na przykład w wyniku gradobicia czy porywistego wiatru, to nie będzie problemu z wymianą struktonitu.

Szczelność

Struktonit zapewnia wymaganą szczelność i nie powinien być przyczyną przeciekania komina, o ile oczywiście całość zostanie wykonana zgodnie ze sztuką.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie