Wielozadaniowe czyściwa włókninowe. Zobacz, gdzie sprawdzą się najlepiej

Remigisz Szulc
25.06.2021

Usuwanie silnych zabrudzeń, zwłaszcza w miejscach, gdzie jest utrudniony dostęp do wody, może być bardzo uciążliwe. W niektórych zakładach przemysłowych brak dobrze zabezpieczonej powierzchni oznacza plamy czy osady, których niemal nie da się zlikwidować. Wtedy z pomocą przychodzą wielozadaniowe czyściwa włókninowe z domieszką poliestru i celulozy, które nie tylko czyszczą, ale też chronią elektronikę i inne elementy wyposażenia zakładu.

Wytrzymałe i skuteczne czyściwa włókninowe

Ze względu na swoją skuteczność czyściwa włókninowe znajdują szereg zastosowań w procesach technologicznych. Zakłady, w których pomieszczenia, powierzchnie mebli czy sprzętów elektronicznych narażone są na uporczywe zabrudzenia, mogą skorzystać z profesjonalnych środków myjących. Są nimi właśnie materiały wykonane z mieszanki włókien poliestrowych (45%) oraz celulozy (55%). Z połączenia ich udało się uzyskać produkt o bardzo wysokiej chłonności, wytrzymałości na rozdarcia i skuteczności. Jednocześnie jest on na tyle delikatny, że nie rysuje i nie uszkadza np. elektroniki. Niektóre wersje czyściw mają właściwości polerujące powierzchnie, inne są nasączone i usuwają bardzo trudne zabrudzenia.

Do jakich prac wykorzystasz czyściwa włókninowe?

Elastyczne czyściwa włókninowe docierają do trudno dostępnych miejsc, wybierając z nich kurz i inne zanieczyszczenia, w tym także oleje. W sytuacji, gdy zabrudzenie jest bardziej uporczywe, czyściwo można użytkować z rozpuszczalnikiem. Nie musisz przy tym się obawiać jego agresywnego działania – jest ono bezlitosne dla brudu, ale łagodne dla czyszczonych powierzchni.

Mając na uwadze powyższe zastosowania czyściw, nie zdziwi fakt, że najchętniej korzystają z nich:

  • apteki i zakłady farmaceutyczne,
  • branża medyczna,
  • branża elektroniczna,
  • przemysł lekki i ciężki.

Jakie czyściwa włókninowe wybrać?

Jest co najmniej kilka różnych rodzajów czyściw włókninowych. Modele wielozadaniowe sprawdzą się do uniwersalnych zastosowań, a co najważniejsze pasują do dozowników stojących i ściennych firmy Tork. Dzięki temu dozowanie jest wygodne, a pobierający otrzymuje dokładnie taki kawałek materiału, jakiego potrzebuje – i to przy pomocy tylko jednej ręki. Nic się nie marnuje, a warunki w zakładzie pracy są higieniczne oraz bezpieczne.

Do polerowania powstały czyściwa w wersji „polishing cloth”, które pozwalają uzyskać wykończenie na wysoki połysk, bez żadnych smug. Do ekstremalnych zabrudzeń warto wybrać czyściwo Tork do zabrudzeń przemysłowych, o niskim pyleniu lub nasączone.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie