Szklarnia Trioszka - wytrzymały tunel wielosezonowy

Andrzej Winnicki
09.02.2021

Każdy, kto uprawia warzywa i owoce chciałby uzyskać obfite plony dorodnych roślin. Niestety, ale pogoda czasami płata figle i zamiast świeżych pomidorów na talerzu pojawiają się spleśniałe na krzaku. Dlatego warto zapobiec takiej katastrofie i dobrze się przygotować na ewentualne kaprysy aury. Idealnym rozwiązaniem problemu okazuje się rosyjska szklarnia Trioszka z pokryciem poliwęglanowym.

Cieplarnia nie tylko dla zaawansowanych ogrodników

Nie trzeba mieć doświadczenia w hodowli roślin ogrodowych, aby poradzić sobie z uprawą szklarniową. Tak naprawdę pracy jest mniej. Przede wszystkim unika się systematycznego sprawdzania warunków pogodowych, co jednak bywa uciążliwe. W razie wiosennych przymrozków młode sadzonki znajdują się pod osłoną, więc niska temperatura im nie grozi. Nic się też nie stanie, kiedy latem nadejdzie gwałtowna burza z porywistym wiatrem albo przez kilka dni w ogóle nie wyjdzie słońce zza deszczowych chmur.

Szklarnia Trioszka (https://sklep.arlengroup.pl/szklarnia-trioszka) daje skuteczną ochronę roślinom ze względu na swoje wspaniałe parametry użytkowe. Łukowate profile ze stali ocynkowanej okazują się naprawdę mocne, tym bardziej że mają specjalne wzmocnienia. Wytrzymują zarówno napór wiatru, jak i śniegu. Obciążenie śniegiem może wynosić niemal 180 kg/m2, więc nie trzeba od razu usuwać puchu, który zalega na powierzchni szklarni.

Nawet z montażem poradzi sobie jedna osoba. Wszystkie niezbędne części znajdują się w komplecie, łącznie ze szczegółową instrukcją. Praca przebiega szybko, ponieważ do postawienia szklarni nie potrzeba fundamentów. W zamian wkopuje się w grunt końcówki przypominające w kształcie literę T.

Szklarnia Trioszka do całorocznej uprawy roślin

Niezwykła funkcjonalność tego modelu wynika z zastosowania wytrzymałej powłoki z poliwęglanu. Ten materiał fantastycznie kumuluje ciepło. Nawet po zachodzie słońca jeszcze przez wiele godzin jest naprawdę optymalnie, w przeciwieństwie do opcji szklanych czy foliowych, które wychładzają się nawet sześć razy szybciej. Latem nie ma może to takiego znaczenia, ale już w okresie jesienno-wiosennym jak najbardziej.

Noce bywają przecież bardzo chłodne, więc dobre trzymanie ciepła sprawia, że szklarnie z poliwęglanu stają się coraz popularniejsze. Uprawianym roślinom zapewnia się rzeczywiście wspaniale warunki, zatem plony są obfite, a owoce i warzywa naprawdę zdrowe i dorodne. Z pewnością to najlepszy sposób na udaną hodowlę gatunków ciepłolubnych jak papryka, pomidory czy ogórki.

Jednak warto podkreślić, że w nieogrzewanej szklarni Trioszka można również spróbować uprawiać rośliny w okresie zimowym. Oczywiście jedynie wybrane, które dobrze znoszą niskie temperatury, a nawet lekkie mrozy. Dotyczy to roszponki czy jarmużu. Cieplarnia okazuje się ponadto idealnym rozwiązaniem dla komfortowego przygotowywania rozsad, ponieważ zapewnia młodym roślinom optymalny dostęp do światła, a jednocześnie pozwala im się zahartować. Dzięki temu sadzonki stają się mocne, co później skutkuje obfitym owocowaniem (w przypadku warzyw i owoców) lub kwitnieniem (w przypadku kwiatów).

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie