W każdej łazience należy zastosować jakiś system ogrzewania – jest to niezbędne z przyczyn zdrowotnych, ale też higienicznych (zapobieganie powstawaniu grzybów i innych drobnoustrojów). Obecnie coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe, jednak nadal podstawowym źródłem ciepła w łazience pozostaje klasyczny grzejnik. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że grzejnik można wykorzystać chociażby do suszenia ręczników. Na rynku są dostępne trzy podstawowe rodzaje grzejników łazienkowych. Dowiedz się o nich więcej i wybierz ten, który najlepiej sprawdzi się w Twojej łazience.
Jest to najpopularniejsze, a na pewno najbardziej rozpowszechnione rozwiązanie. Taki grzejnik oczywiście pracuje w instalacji wodnej i jest zasilany wodą podgrzewaną przez kocioł lub pompę ciepła, w zależności od źródła ogrzewania zastosowanego w budynku. Zaletą takich grzejników jest niska cena, a wadą to, że nie spełniają one żadnej funkcji poza sezonem grzewczym. Wiele osób podkreśla również ich dyskusyjną estetykę. Jeśli jednak masz w domu lub planujesz klasyczną instalację centralnego ogrzewania opartą na kaloryferach, to grzejnik wodny do łazienki wydaje się być naturalnym wyborem.
To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które preferują klasyczne rozwiązania grzewcze, natomiast chcą móc korzystać z grzejnika łazienkowego także poza sezonem grzewczym. W takim przypadku wystarczy kupić grzejnik, w którym mamy możliwość zastosowania specjalnej grzałki elektrycznej. Wkręca się ją w śrubunek, jest schowana w konstrukcji grzejnika, praktycznie niewidoczna, ale pamiętajmy, że w pobliżu musi się znajdować gniazdko elektryczne. Dzięki takiemu grzejnikowi latem możemy bez problemu suszyć ręczniki czy ogrzać pomieszczenie, gdy poczujemy, że w łazience zbiera się wilgoć.
Proste, tanie w zakupie, ale dość drogie w eksploatacji rozwiązanie, które można polecić przede wszystkim inwestorom posiadającym własną instalację fotowoltaiczną. Grzejnik elektryczny będzie także odpowiednim wyborem w sytuacji, gdy w łazience znajduje się już grzejnik wodny, ale jest on niedostatecznie wydajny i po prostu nie daje rady ogrzać pomieszczenia. Zasada działania grzejnika elektrycznego jest banalnie prosta – po podłączeniu go do prądu wystarczy już tylko nastawić termostat na pożądaną temperaturę.