Piece ogrodowe – dlaczego są niezbędnym elementem przydomowej przestrzeni?

Piotr Kowalczyk
13.05.2020

Ogród niejednokrotnie stanowi integralną część domostwa – szczególnie latem, gdy spędzanie czasu pod chmurką jest znacznie przyjemniejsze niż przebywanie w pomieszczeniach. To w ogrodzie odbywają się wtedy spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Do późnej nocy nie milkną wówczas rozmowy i śmiech, a letni wiatr niesie aromat pieczonych na grillu potraw. Nieodzownym elementem aranżacji przydomowej przestrzeni jest zatem piec ogrodowy – pozwoli uzyskać niebanalny smak potraw, zrobi wrażenie na gościach i doskonale uzupełni wystrój ogrodu. Dlaczego warto decydować się na piece ogrodowe? Dowiesz się z naszego artykułu.

  1. Piece ogrodowe opalane drewnem – dla kogo?
  2. Piece ogrodowe na gaz – nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego grillowania
  3. Piece ogrodowe – dlaczego warto?

Piece ogrodowe opalane drewnem – dla kogo?

Podczas dokonywania wyboru sprzętu, który posłuży do przyrządzania potraw w ogrodzie, warto rozważyć dwa rodzaje pieców – są to piece ogrodowe opalane drewnem lub takie na gaz. W obu urządzeniach można przyrządzić potrawy, których nie powstydziłby się utalentowany szef kuchni. Jeśli jesteś miłośnikiem kuchni włoskiej – a w szczególności pizzy – to możesz zdecydować się na piece ogrodowe opalane drewnem. Opatentowana technologia ForninoxTM pozwala na optymalną obróbkę przyrządzanej potrawy – łączy bowiem gotowanie z pieczeniem na cegle. Skosztowanie takiej pizzy w przydomowym ogródku to niemal jak podróż na gorącą Sycylię – tyle że bez ruszania się z domu. Piece opalane drewnem pozwalają również na przyrządzenie innych potraw – od mięs po dania wegetariańskie, zapiekanki, a nawet chleb. Co więcej – opalanie drewnem sprawia, że dania zyskują niepowtarzalny głęboki smak i aromat. Nie ma możliwości uzyskania takiego efektu za pomocą zwykłego grilla, a tym bardziej kuchennego piekarnika. Jeśli zatem zależy ci na spędzaniu czasu w ogrodzie, a jednocześnie lubisz delektować się smakiem dobrze przyrządzonych dań – wybierz piec ogrodowy opalany drewnem.

Piece ogrodowe na gaz – nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego grillowania

Kolejnym rodzajem pieca, któremu warto się przyjrzeć, jest taki zasilany na gaz. Jest to urządzenie wyposażone w zamykaną kopułę, co umożliwia przyrządzanie dań przy minimalnym zużyciu gazu. Niewątpliwą zaletą tego typu pieca jest czystość podczas przygotowywania potraw – to idealne rozwiązania dla wszystkich, którzy nie przepadają za charakterystycznym zapachem węgla i dymu z grilla i nie lubią go rozpalać. Piec ogrodowy na gaz pozwala w bardzo krótkim czasie uzyskać pożądaną temperaturę – w ciągu zaledwie pięciu minut wnętrze pieca nagrzewa się do 500°C. Jest to nowoczesna alternatywa dla zwykłego (ale niepraktycznego) grilla – piece ogrodowe na gaz są bowiem mobilne; montowane na powierzchni nośnej lub wyposażone w podstawę z kółkami. Piec ten daje podobne możliwości, co polecany wyżej piec ogrodowy opalany drewnem, a mianowicie można za jego pomocą przyrządzać mięsa, dania wegetariańskie z warzywami i owocami, upiec chleb czy nawet ciasto.

Piece ogrodowe – dlaczego warto?

Dzięki piecom ogrodowym można stworzyć prawdziwie klimatyczną przestrzeń. Wystarczy wyobrazić sobie kolację pod chmurką z aromatycznymi doskonale wypieczonymi daniami mięsnymi, grillowanymi warzywami i ciepłym domowym chlebem. Również goście będą zachwyceni niepowtarzalnym smakiem potraw. Za pomocą pieca ogrodowego można bowiem wyczarować wiele rozmaitych dań, które uświetnią przyjęcie na świeżym powietrzu. Zastosowana w urządzeniach ogniotrwała powierzchnia robocza oraz konstrukcja i kopuła ze stali nierdzewnej zapewniają bezpieczeństwo i trwałość. Piece są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto nowoczesny i ponadczasowy design pozwala na dopasowanie ich do każdego ogrodu.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie