Minimalistyczna łazienka bez zbędnych dodatków z kolekcją Onice

Redakcja
02.06.2022

Minimalizm jest kluczem do zachowania wolnej przestrzeni w każdym wnętrzu. Pomieszczenie urządzone w tym stylu może być efektowne i wcale nie musi być skromne. Jak zatem stworzyć minimalistyczną łazienkę, która będzie funkcjonalna, a zarazem olśniewająca? Przeczytaj nasz artykuł, aby się dowiedzieć!

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie zasady powinny być przestrzegane podczas urządzania minimalistycznego wnętrza,
  • jak wyzbyć się aranżacyjnej nudy w minimalistycznej łazience.

Urządzenie ciekawej, minimalistycznej łazienki może być prostsze, niż Ci się wydaje! Wystarczy odrobina wyobraźni i odpowiedni dobór wyposażenia oraz kolorów. Oszczędnie urządzone wnętrze nie musi być nudne! Wraz z producentem płytek ceramicznych Tubądzin oraz z projektantką kolekcji Onice Marią Marczewską przedstawiamy najlepsze pomysły oraz najciekawsze barwy kafelków, które doskonale sprawdzą się w takim wnętrzu.  

Minimalistyczne łazienki – jak je zaprojektować?

Bliski minimalizmowi jest przede wszystkim umiar. Z całą pewnością należy go zachować, jeśli myślisz o urządzeniu nowoczesnej, minimalistycznej łazienki. Nadrzędnym celem takiego wnętrza jest zachowanie wolnej przestrzeni oraz dostępu do światła, a także ograniczenie zbędnych elementów wyposażenia i dodatków. Łazienka urządzona w stylu minimalistycznym powinna być przede wszystkim funkcjonalna i estetyczna. Jak tego dokonać? Przeczytaj:

  • wybierz wielkoformatowe płytki, które potęgują wrażenie porządku w łazience,
  • wykonaj instalacje techniką podtynkową,
  • zdecyduj się na jednokolorową armaturę i wyposażenie,
  • jeśli montujesz prysznic, zrezygnuj z brodzika na rzecz odpływu liniowego,
  • nie mieszaj kolorów – wybierz wiodący i ewentualnie operuj jego odcieniami,
  • postaw na duże lustra,
  • wybierz dobre oświetlenie.

Nowoczesna minimalistyczna łazienka z wielkoformatowymi płytkami

Kolekcja Onice, Tubądzin

Jak zapobiec nudzie w minimalistycznej łazience? Wybierz błyszczące płytki!

Błyszczące płytki do łazienki to recepta na doskonały wystrój niezależnie od tego, czy projektujesz wnętrze w stylu glamour, czy decydujesz się na styl minimalistyczny. Zwróć uwagę na kafelki z kolekcji Onice, które są inspirowane blaskiem porannego słońca – ich barwy oscylują na pograniczu łagodnego różu, szarości i beżu, co czyni z nich doskonałą ozdobę.

Płytki błyszczące do łazienki urządzonej w różu oraz czerni
Kolekcja Onice, Tubądzin

Wielkoformatowe płytki Onice sprawdzą się zarówno w dużej, jak i niewielkiej łazience. W zależności od odcienia, który wybierzesz, mogą ocieplić wnętrze bądź optycznie je powiększyć. Warto podkreślić, że są to płytki błyszczące i to wykończone w wysokim połysku, a więc doskonale odbijają światło. W minimalistycznej łazience oświetlenie jest istotne, podkreśla bowiem wolną przestrzeń we wnętrzu. Same kafelki natomiast są niezwykle biżuteryjne. Stanowią połączenie delikatnego koloru i wzoru onyksu, który dodaje im trójwymiarowego charakteru. Przyciągają wzrok i hipnotyzują.

Delikatne barwy bardzo dobrze się komponują z ciemnym wyposażeniem charakterystycznym dla minimalistycznej łazienki. Wnętrze zaaranżowane na zasadzie kontrastu – z jasnymi płytkami i ciemnymi, wręcz czarnymi meblami, to propozycja, która z pewnością nie jest nudna.

Wiesz już, w jaki sposób urządzić łazienkę minimalistyczną. Takie wnętrze będzie pasować zarówno do mieszkania, niewielkiego domu, jak i wielopokoleniowej rezydencji. Sprawdzi się również w każdym metrażu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.