Miejsce do przechowywania: niezbędna przestrzeń w każdym domu. Pomysły na jej wydzielenie

Piotr Kowalczyk
28.08.2023

Przeprowadzając się do domu z mieszkania szybko dojdziesz do wniosku, że im więcej przestrzeni mieszkalnej masz do dyspozycji, tym więcej kupujesz rzeczy. W pewnym momencie będzie ich tak dużo, że pojawi się problem z ich przechowywaniem. Warto to przewidzieć już na etapie budowy czy wykańczania domu. W naszym artykule podajemy gotowe pomysły na wydzielenie dodatkowego miejsca do przechowywania różnych rzeczy.

Strych nad garażem

Często jest tak, że przestrzeń nad garażem pozostaje niezagospodarowana, a można ją świetnie wykorzystać na strych. Nie wymaga to wcale dużych nakładów finansowych. Stryszek nad garażem idealnie sprawdzi się do przechowywania opon, rzadziej używanego sprzętu, różnych przydasiek itd.

Garderoba w sypialni

Nawet jeśli sypialnia nie jest bardzo duża, to przy odrobinie sprytu da się wygospodarować w niej miejsce na garderobę. Jest to przestrzeń stworzona do przechowywania ubrań sezonowych, jak kurtki, płaszcze, garnitur, sukienki imprezowe etc.

„Graciarnia”

W każdym domu powinna się znaleźć tzw. graciarnia, czyli miejsce, w którym można przechowywać – również dość niedbale – różne rzadko używane przedmioty: stare telefony, piłki, basen dmuchany, zabawki dziecka, ubranka trzymane dla młodszej pociechy itd.

Schowek pod schodami

Niewykorzystana przestrzeń pod schodami tylko się marnuje, a można ją kreatywnie wykorzystać np. do wydzielenia schowka na szczotki, mop, odkurzacz, wiadra, detergenty etc. Fajnym pomysłem będzie wykonanie zabudowy meblowej na wymiar, co pozwoli zachować wysoką estetykę wnętrza.

Domek gospodarczy

Jeśli jest na niego miejsce w ogrodzie, to warto zainwestować w taki domek. Posłuży do przechowywania nie tylko narzędzi i sprzętów ogrodowych, ale też rowerów, weków, nasion, nawozów i wielu innych rzeczy, na które nie ma już miejsca w garażu.

dom
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.