Jednym z najtańszych rozwiązań jest montaż płyt warstwowych na dachu. Cechują się one dużą trwałością izolacyjnością cieplną. Jednak czasami pojawia się mnóstwo wątpliwości, jeśli chodzi o ich montaż.
Przystępując do montażu płyt warstwowych należy pamiętać o odpowiednim cięciu. Powinno się to odbywać w odpowiednio przygotowanych stanowiskach, aby było bezpieczniej. Ważne jest, aby nie uszkodzić powłoki lakierniczej podczas cięcia. Montaż płyt warstwowych powinniśmy rozpocząć od krawędzi dachu. Tuż przed ich nałożeniem należy sprawdzić solidność konstrukcji. W ten sposób można wyłapać wszystkie nieszczelności, które mogą się pojawić przy źle wykonanym montażu. Podczas prac warto zadbać o bezpieczeństwo pracowników. Płyty powinny być układane według jednego kierunku, nie można go potem zmieniać. Szczególną uwagę należy zwrócić przy dokręcaniu wkrętów, w ten sposób można uniknąć niestabilności całej konstrukcji. Najlepiej w tym przypadku stosować wkrętarki.
W zależności od rodzaju strefy, płyty warstwowe są mocowane dwoma lub trzema wkrętami. Do swobodnego przemieszczania płyt stosowane są przyssawki, które ułatwiają operowanie materiałami konstrukcyjnymi. Aby zapewnić maksymalną szczelność, należy stosować te same rodzaje łączników. Dobór płyt warstwowych powinien być uzależniony od rodzaju konstrukcji. Warto na samym początku określić jakie jest maksymalne dopuszczalne obciążenie, zwłaszcza zimą. Warto zwrócić także uwagę na ich szerokość i porównać z aktualnym projektem. Przestrzegając obowiązujących zasad, płyty warstwowe będą dobrze prezentowały się na budynku.
Komunikat prasowy