Współczesne grzejniki łazienkowe często są bardzo efektowne, wręcz designerskie i mają budowę panelową. Wciąż jednak wiele osób wybiera klasykę, czyli grzejnik typu drabinka. Wynika to chociażby z niezaprzeczalnych walorów praktycznych takiego grzejnika łazienkowego. Decydując się na drabinkę trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, które omawiamy w naszym poradniku.
Grzejnik łazienkowy, w tym drabinkowy, należy zawiesić na wysokości minimum 100-120 centymetrów od podłogi. Pozwoli to na równomierne ogrzanie pomieszczenia oraz uniknięcie nieprzyjemnego uczucia chłodu po wyjściu spod prysznica.
Przestrzegamy przed wieszaniem grzejnika tuż przy podłodze. W takim wariancie nic nie zyskamy (nie jest to alternatywa dla ogrzewania podłogowego), a ograniczymy sobie możliwość funkcjonalnego wykorzystania grzejnika.
Większość osób suszy ręczniki na grzejniku drabinkowym i nie ma w tym nic złego, o ile oczywiście ręcznik nie wisi przez cały czas. W takim przypadku można się spodziewać problemów z dogrzewaniem łazienki oraz niepotrzebnych strat energii.
Aby optymalnie suszyć ręcznik należy go przewiesić przez drabinki grzejnika, ale nie nakładać go na całą powierzchnię grzewczą. Po dosłownie 20-30 minutach należy zdjąć ręcznik i odwiesić na wieszaku.
Dodatkowo zwracamy uwagę na fakt, iż niektóre modele grzejników drabinkowych oferują możliwość zastosowania w nich grzałki elektrycznej. Dzięki temu możemy suszyć ręczniki w łazience również latem oraz ewentualnie dogrzewać pomieszczenie w okresach przejściowych lub gdy czujemy, że w łazience jest zbyt wilgotno.