Zestaw hydroforowy – poznaj jego najważniejsze zalety

Jerzy Biernacki
23.03.2022

Zestaw hydroforowy stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla pompy hydroforowej i osobnego zbiornika na wodę. To szczególnie atrakcyjny wybór z punktu widzenia osób, które szukają prostego, skutecznego rozwiązania do czerpania wody z własnego ujęcia, najczęściej na potrzeby nawadniania ogrodu czy nawet domu jednorodzinnego. Poznaj najważniejsze zalety zestawu hydroforowego.

Czym jest zestaw hydroforowy?

Zestaw hydroforowy składa się z pompy hydroforowej, nazywanej też samozasysającą, zbiornika hydroforowego (najczęściej o pojemności do 100 litrów) oraz całej armatury niezbędnej do rozpoczęcia pobierania wody z własnego ujęcia. Wystarczy więc tylko dokupić wąż ssący i podłączyć zestaw do istniejącej instalacji wodnej, aby móc czerpać wodę i zasilać nią czy to dom jednorodzinny, czy system nawadniania ogrodu.

Rada

Pamiętaj, że zestaw hydroforowy sprawdzi się jedynie wtedy, gdy lustro wody w czasie poboru nie spada poniżej 8 metrów.

Uniwersalność

Zestaw hydroforowy to dobry wybór dla osób, które chcą czerpać wodę z praktycznie dowolnego ujęcia. Można go wykorzystać do pobierania wody z:

  • studni głębinowej,
  • studni kopanej (kręgowej),
  • studni abisyńskiej,
  • zbiornika na deszczówkę,
  • naturalnego akwenu, np. jeziora,
  • mausera.

Jeśli więc szukasz uniwersalnego rozwiązania do pobierania wody z różnych ujęć, zwłaszcza okazjonalnie, to zestaw hydroforowy wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

Bezproblemowa instalacja

Z podłączeniem i uruchomieniem zestawu hydroforowego poradzi sobie nawet osoba, która ma tylko podstawowe pojęcie o hydraulice. Przed rozpoczęciem pracy trzeba tylko odpowietrzyć pompę, następnie umieścić wąż ssący w źródle wody, podłączyć pompę do prądu i już można zacząć cieszyć się dostępem do własnej wody.

Rozsądny koszt

Zestaw hydroforowy można kupić już za kilkaset złotych, co jest bardzo atrakcyjną propozycją z punktu widzenia osób dysponujących mocno ograniczonym budżetem. Co więcej, taki zestaw często jest tańszy niż osobno kupiona pompa, hydrofor i armatura hydrauliczna.

Możliwość szybkiego demontażu

Jeśli chcesz korzystać z zestawu hydroforowego np. tylko w okresie zimowym czy na działce rekreacyjnej, to ważną zaletą tego rozwiązania z pewnością będzie dla Ciebie bezproblemowy i szybki demontaż. Sam zestaw zajmuje również niewiele miejsca, można go spokojnie przechowywać w piwnicy, w garażu czy przewieźć w bagażniku samochodu osobowego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie