Pompa głębinowa 1 kW – dla kogo to będzie dobry wybór?

Mariusz Siwko
20.05.2024

Pompy głębinowe z silnikami jednofazowymi o mocy 1 kW należą do najchętniej wybieranych urządzeń tego typu. Kupują je zarówno osoby planujące podlewać przydomowy ogród, jak i zasilać budynek wodą z własnego ujęcia. Dowiedz się, czy taka pompa będzie odpowiednia również dla Ciebie.

Częsty wybór do domów jednorodzinnych

Pompy o mocy 1 kW stanowią jeden z pierwszych wyborów osób mieszkających w domach jednorodzinnych, które korzystają ze studni jako źródła wody do celów gospodarczych, takich jak podlewanie ogrodu, zaopatrzenie w wodę użytkową domu (np. do prania, mycia) oraz do spożycia, jeśli woda jest odpowiedniej jakości.

Małe gospodarstwa rolne

Pompa o mocy 1 kW może być wystarczająca dla małych gospodarstw rolnych do nawadniania niewielkich upraw, pojenia zwierząt gospodarskich lub do obsługi niewielkich systemów nawadniających.

Działki rekreacyjne

Właściciele działek rekreacyjnych, czyli ogródków działkowych czy letniskowych, także potrzebują zaopatrzenia w wodę do podlewania roślin, utrzymania małych oczek wodnych czy napełniania basenów. W takich zastosowaniach pompa głębinowa o mocy 1 kW sprawdzi się doskonale.

Budownictwo

Pompy głębinowe o mocy 1 kW są często wybierane na etap budowy domu, gdy nieruchomość nie jest jeszcze przyłączona do sieci wodociągowej. Własna studnia wyposażona w pompę może zaspokoić zapotrzebowanie na wodę do prowadzenia wszelkich prac budowlanych, mieszania materiałów czy utrzymania czystości na placu budowy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie