Czy zakup pompy głębinowej przez Internet to bezpieczne rozwiązanie?

Krzysztof Jagielski
24.01.2023

W Polsce z roku na rok rośnie zainteresowanie pompami głębinowymi do użytku domowego. Coraz więcej osób inwestuje we własną studnię do podlewania ogrodu, chcąc w ten sposób zaoszczędzić na mocno drożejącej wodzie z sieci. Uruchomienie studni wymaga zastosowania pompy, a najlepszym wyborem zawsze jest model głębinowy. Taką pompę można bez problemu kupić w Internecie, ale czy to rzeczywiście jest bezpieczne? Przekonujemy, że nie ma się czego obawiać.

Jest wiele specjalistycznych sklepów

Pisząc o zakupie pompy głębinowej przez Internet mamy na myśli zrobienie tego w specjalistycznym sklepie, nie na przypadkowej aukcji na popularnym portalu. Takich sklepów jest coraz więcej, a można je rozpoznać po obszernej ofercie, dobrych opiniach klientów oraz po tym, że skupiają się na wąskiej dziedzinie – w tym przypadku na pompach i innych akcesoriach wodociągowych.

Grunt to kupić pompę dobraną przez eksperta

Specjalistyczne sklepy z pompami głębinowymi są prowadzone przez fachowców, którzy nie tylko doskonale orientują się w swojej ofercie, ale również mają kwalifikacje niezbędne do świadczenia doradztwa i eksperckiego doboru urządzeń do konkretnej instalacji. Dlatego możesz tutaj liczyć na wsparcie, w praktyce zdając się na wiedzę doradcy, który na pewno zaproponuje Ci odpowiednią pompę mieszczącą się w Twoim budżecie.

Szybka dostawa to dodatkowy atut

Profesjonalne sklepy internetowe są bardzo dobrze zaopatrzone, często dużo lepiej niż stacjonarne. Dlatego widząc, że upatrzona przez Ciebie pompa jest dostępna od ręki, możesz liczyć na jej błyskawiczne dostarczenie pod wskazany adres – na przykład na plac budowy. Bez jeżdżenia po sklepach, tracenia czasu i pieniędzy na paliwo.

Możliwość kupienia wszystkich elementów w jednym miejscu

Ważną korzyścią wynikającą z zakupu pompy głębinowej w specjalistycznym sklepie internetowym jest to, że doradca może od razu zaproponować oraz skompletować zestaw potrzebnych elementów do budowy instalacji studziennej – na przykład zawrotu zwrotnego, głowicy studni, linki podwieszającej, różnych złączek etc.

W ten sposób w przesyłce znajdziesz cały zestaw, co pozwoli wykonać instalację nawet bez pomocy hydraulika, oszczędzając przy tym pieniądze i czas.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie