Twoja lodówka szpeci wygląd kuchni? Możesz to łatwo (i niedrogo) zmienić!

Nie oszukujmy się. Nawet najdroższa lodówka po kilku latach eksploatacji przestaje być ozdobą kuchni. Oczywiście mówimy tutaj o modelach wolnostojących. Zarysowania, wgniecenia, ślady palców – wszystko to powoduje, że urządzenie źle wpływa na wygląd pomieszczenia. Nie każdy ma możliwość wymiany sprzętu (zwłaszcza, jeśli lodówka jest nadal w pełni sprawna). Co zrobić w takiej sytuacji? Czy można poprawić wygląd lodówki bez wydawania na to dużej sumy i korzystania z pomocy fachowca? Okazuje się, że tak. Ciekawe rozwiązania znajdziesz w naszym poradniku.

Naklejka

Zanim pomyślisz o kiczowatych, obskurnych naklejkach z gum do żucia czy czasopism, to doczytaj do końca. Chodzi nam o naklejki, które są przeznaczone specjalnie do ozdabiania lodówek oraz innego sprzętu AGD. Zamawia się je na wymiar urządzenia, dzięki czemu montaż jest banalnie łatwy. W dodatku taka naklejka nie ogranicza funkcjonalności lodówki.

Naklejki są oferowane w bardzo szerokim wyborze wzorów. Ponadto każdy może zlecić nadrukowanie dowolnej grafiki, w tym np. zdjęcia rodzinnego czy własnego projektu. W ten sposób można wprowadzić do kuchni kreatywny element stylistyczny czy nadać pomieszczeniu bardzo unikalnego charakteru.

Zalety:

  • Niski koszt
  • Bardzo ciekawy efekt estetyczny
  • Naklejka zasłania defekty lodówki i chroni jej front przed kolejnymi uszkodzeniami
  • Banalnie prosty montaż

Wady:

  • Naklejka dość szybko się niszczy, dlatego wymaga regularnego wymieniania na nową (na szczęście jej usunięcie nie stanowi problemu)

Mata magnetyczna

Jest to rozwiązanie o wiele trwalsze niż naklejka, ale też odpowiednio droższe. Mata magnetyczna działa identycznie jak chociażby magnesy z podróży. Wystarczy przyłożyć ją do powierzchni frontu lodówki, wyrównać brzegi i gotowe. Wszelkie uszkodzenia zostaną od razu zasłonięte, a urządzenie zyska nowy, bardzo efektowny wygląd.

Matę oczywiście zamawia się na wymiar urządzenia. Warto zdecydować się na model wykonany z elastycznego materiału, który idealnie dopasowuje się do kształtu lodówki (w sprzedaży są także maty na lodówki side-by-side).

Zalety:

  • Matę można w dowolnym momencie odczepić
  • Nie rysuje powierzchni lodówki
  • Efektowny wygląd, szeroki wybór motywów graficznych
  • Bardzo skuteczne zabezpieczenie przed uszkodzeniami i śladami palców

Wady:

  • Znacznie wyższa cena w porównaniu do naklejki

Jak widzisz istnieją sposoby na to, by odmienić wygląd starej, zniszczonej lodówki bez wydawania na to bardzo dużych pieniędzy. Pomyśl o tych rozwiązaniach, jeśli nie możesz już patrzeć na swoje urządzenie lub jego wygląd przestał pasować do aktualnego wystroju kuchni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.