Przyjęcia okolicznościowe w restauracji – ile to kosztuje?

Piotr Kowalczyk
03.06.2019

Coraz więcej osób decyduje się na organizację przyjęć okolicznościowych poza domem. Urządzenie urodzin, chrzcin czy wesela w restauracji to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale też wyśmienita zabawa. Z jakimi kosztami musimy się wówczas liczyć?

Urządzenie przyjęcia okolicznościowego we własnym domu może być tanie, ale z drugiej strony na pewno nie jest komfortowe. Musimy zrobić wszystkie potrzebne zakupy, zająć się sprzątaniem i gotowaniem, a potem także obsługą gości i zmywaniem.

W związku z szeregiem obowiązków, które związane są z samodzielną organizacją imprez, coraz więcej osób woli urządzić je poza domem. Chrzciny, komunie, bierzmowania, wesela, urodziny czy rocznice – to tylko niektóre okazje, by zaaranżować przyjęcie w restauracji.

Ile trzeba zapłacić za imprezę w restauracji?

Gdy chcemy zdecydować się na wyprawienie przyjęcia okolicznościowego w restauracji, musimy liczyć się z kosztem od około 50 do 250 złotych za jednego zaproszonego gościa. Co dokładnie wpływa na koszty organizacji imprezy?

Ceny przede wszystkim powiązane są z menu imprezy. Za przyjęcie składające się ze słodkiego poczęstunku oraz z kawy i herbaty zapłacimy najmniej. Więcej będzie kosztowało nas to z obiadem. Najwyższe ceny dotyczą imprez trwających do późnej nocy, w trakcie których serwuje się wiele dań.

Oczywiście, cena za przyjęcie oraz w innych miejscowościach powiązana jest także z szeregiem innych czynników – lokalizacja obiektu, jego prestiż, polityka cenowa, dlatego najlepiej porównać ze sobą różne oferty, aby znaleźć tę najkorzystniejszą.

Sprawdź, co wchodzi w skład ceny przyjęcia!

Jeśli chcemy zdecydować się na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, komunii czy też chrzcin w restauracji, powinniśmy zawsze sprawdzić, co dokładnie wchodzi w skład danej oferty.

Czy menu uwzględnia wszystkie interesujące nas potrawy? Czy znajduje się w nim ciasto oraz tort, a może trzeba za nie dopłacić? Ile kosztują opłacenie miejsca dla dzieci? Czy napoje bezalkoholowe zimne i gorące będą dostępne bez ograniczeń? To jedynie kilka pytań, na które warto znaleźć odpowiedź.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.