Na ostrzu noża. Najlepsze profesjonalne noże japońskie

Maciej Piwowski
10.11.2017

Japończycy jako naród słyną z precyzji, porządku i zamiłowania do nowych technologii. Tym większą estymą muszą cieszyć się przedmioty, które mimo wielu lat wciąż są używane w prawie niezmienionej formie. Jednym z takich rzeczy jest nóż, który od wieków służy nie tylko w Japonii, ale i na całym świecie podczas każdej kuchennej batalii. Oto najlepsze profesjonalne japońskie noże.

Niezwykła jakość stali

Wyjątkowość japońskich przyrządów do krojenia kryje się w tworzywie, z którego są zrobione. Jeden z noży firmy Chroma stworzony jest w całości z pojedynczego kawałka stali nierdzewnej. Jakość wykonania i perfekcja surowców składa się na niesamowitą jakość i precyzję krojenia. Jest to wyjątkowy, opatentowany i trzymany w tajemnicy stop, z którego powstała, użyta do produkcji przyrządów kuchennych Chroma, stal węglowa. Japońska precyzja znalazła tu swoje ujście w postaci materiału, które dzięki doskonałemu wyważeniu, z niebywałą precyzją pokroi wszystko, co tylko zechcesz. Sposób ich wytwarzania sprawia, że są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Warto przy tym pamiętać, aby odpowiednio dbać o stalowe noże. Mycie w zmywarce czy pozostawianie w wodzie na dłuższy czas, może powodować ich rdzewienie.

Niebanalne wzornictwo

Noże Chroma prosto z Japonii wykonane zostały z jednego kawałka stali. Oznacza to, że nie istnieją żadne punkty styczne między rękojeścią, a ostrzem. Wszystko to sprawia, że przedmiot pewniej leży w dłoni, a krojenie nim nie wymaga olbrzymiej siły. Jednocześnie nie istnieje miejsce połączenia, które zwykle zbiera różnego rodzaju bakterie. To sprawia, że czyszczenie przyrządów firmy Chroma jest zdecydowanie prostsze i przyjemniejsze niż w przypadku tradycyjnych przyrządów kuchennych. Pośrodku narzędzia, na wysokości przejścia między rękojeścią a ostrzem, widnieje mała perła, która jest cechą charakterystyczną całej serii i miejscem, które wyróżnia dwie strefy przedmiotu.

Starojapońskie metody tworzenia ostrzy

Dzięki temu, że japońskie noże Chroma są doskonale ostre, nie potrzebują swojej wagi, aby skutecznie przekroić twarde produkty. Jakość wykończenia ostrza zawdzięczają starej, japońskiej metodzie, a ich ostrość pozwala na swobodne operowanie w kuchni bez używania dużej siły. Ostre noże to podstawa bezpieczeństwa w kuchni. Jest to niezwykle ważne, gdyż nieostre narzędzie może łatwo ześlizgnąć się z krojonego produktu i skaleczyć dłonie kucharza. Dzięki dobrym produktom marki Chrome nie ma potrzeby martwić się o nasze bezpieczeństwo. Chrom użyty do ich produkcji sprawia, że są to produkty bardzo trwałe i praktycznie niezniszczalne.

Wysokiej jakości japońskie przyrządy kuchenne firmy Chroma to doskonała propozycja dla każdego kucharza – amatora i profesjonalisty. Sposób ich wytwarzania sprawia, że są niezwykle trwałe i ostre, dzięki czemu nie trzeba martwić się o jakość krojenia. Brak połączenia między rękojeścią a ostrzem minimalizuje ryzyko powstania zabrudzeń na nożu. A wszystko to dlatego, że dobra kuchnia zaczyna się od odpowiedniego przygotowania.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.