Kto nie potrzebuje kuchni? Sprawdź, czy to o Tobie

Piotr Kowalczyk
15.07.2021

Dom czy mieszkanie bez kuchni? Ten pomysł wydaje się być szaleństwem, ale w rzeczywistości wcale nie jest taki zły. Niektóre osoby naprawdę nie potrzebują kuchni, aby cieszyć się komfortową przestrzenią do życia. Kto zatem śmiało może zrezygnować zarówno z kuchni, jak i nawet z aneksu kuchennego w salonie? Sprawdź to w naszym poradniku – może odnajdziesz w nim swoją sytuację?

Single

Oczywiście, że są single, którzy potrafią i lubią gotować, natomiast w większości przypadków nie jest im potrzeba pełnowymiarowa kuchnia. Szybki posiłek na ciepło można przygotować na przenośnej płycie indukcyjnej. Single raczej gotują tylko dla siebie, stąd sprzęt i naczynia bez problemu można pomieścić w szafkach w salonie czy w sypialni.

Bezdzietne pary

Ta sama sytuacja, co w przypadku singli. Bezdzietne pary z reguły skupiają się na swoich karierach oraz spełnianiu marzeń, dlatego po prostu nie mają czasu na gotowanie. Wolą jadać na mieście, zamawiać coś na wynos, ewentualnie przyrządzać śniadania, do czego jednak klasyczna kuchnia nie jest niezbędna.

Osoby bardzo zapracowane

Tutaj sytuacja jest dość oczywista: jeśli ktoś wychodzi z domu wcześnie rano i wraca wieczorem, to kuchnia do niczego mu się nie przyda, bo i tak nie ma ani czasu, ani ochoty na samodzielne gotowanie. Lepiej więc przeznaczyć pomieszczenie np. na garderobę czy powiększenie łazienki, w której można się zrelaksować po kolejnym ciężkim dniu.

Nielubiący gotować

Nie wszyscy potrafią i lubią gotować, co jest zupełnie zrozumiałe. Jeśli na myśl o gotowaniu robi Ci się słabo, a problemem jest dla Ciebie nawet zrobienie sobie śniadania, to kuchnia nie jest tym, czego potrzebujesz. Może lepiej sprawdzi się zamawianie posiłków w pudełkach?

Nieprzyjmujący gości w domu

Choć gościnność jest polską cechą narodową, to jednak nie każdy musi mieć przyjemność z przyjmowania gości w swoim mieszkaniu czy domu. Jeśli nie masz znajomych lub po prostu wolisz chodzić w gości do kogoś innego, to klasyczna kuchnia pewnie nigdy Ci się nie przyda – nie będziesz przecież gotować obiadów i kolacji na imprezy z przyjaciółmi, rodziną etc.

Jadający posiłki w pracy

Coraz więcej firm opłaca lub dofinansowuje swoim pracownikom pełne wyżywienie. Jeśli jesteś w takiej sytuacji i w ogóle nie jadasz w domu, to własna kuchnia będzie tylko marnowaniem przestrzeni oraz pieniędzy na jej wyposażenie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.