Komu zlecić montaż kuchni kupionej w markecie?

Mateusz Nowak
18.10.2023

Coraz więcej osób decyduje się na zakup zabudowy kuchennej w markecie meblowym czy budowlanym. Wynika to z bardzo dobrego stosunku ceny do jakości, a także z krótkich terminów realizacji. Wybierając kuchnię z marketu trzeba jeszcze znaleźć kogoś, kto przeprowadzi jej profesjonalny montaż. Oto kilka opcji, które warto wziąć pod uwagę.

Ekipa polecona przez market

Najwygodniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia inwestora jest zakup mebli w markecie wraz z usługą montażu. Każdy market współpracuje z profesjonalnymi ekipami, dlatego może zaproponować swojemu klientowi pakiet all inclusive. Wadą tej opcji jest natomiast to, że nie jesteśmy w stanie wcześniej ocenić kwalifikacji danej firmy. Po stronie zalet można zapisać zachowanie gwarancji na zabudowę meblową (w przypadku problemów nie będzie zrzucania odpowiedzialności między producentem a monterem).

Niezależni montażyści

W każdym mieście, a także w mniejszych miejscowościach, można znaleźć firmy zajmujące się profesjonalnym montażem mebli kuchennych. Ciekawostką jest fakt, że takie małe przedsiębiorstwa są wynajmowane również przez wielkie markety, po prostu nawiązując z nimi stałą współpracę. Decydując się na wynajęcie ekipy bezpośrednio możesz liczyć na nieco lepszą cenę, natomiast problemem może być znalezienie wolnego terminu.

Lokalna „złota rączka”

Ta opcja prawdopodobnie będzie najtańsza. Jeśli znasz kogoś, kto zajmuje się drobnymi pracami w domach i mieszkaniach, to warto skontaktować się z taką osobą i poprosić o wycenę montażu zabudowy kuchennej. Nie jest to szczególnie skomplikowane zadanie, natomiast mimo wszystko radzimy, aby powierzyć je komuś, kto ma jakiekolwiek doświadczenie w montażu mebli kuchennych, zwłaszcza zakupionych w markecie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie