Gotowanie pełne witamin

Jerzy Biernacki
31.03.2016

Już niedługo rozpocznie się sezon na nowalijki i świeże warzywa pełne witamin. I choć nikt nie podważa ich wartości zdrowotnych, to mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że wiele z tych dobrodziejstw natury jest traconych bezpowrotnie przez niewłaściwe przygotowanie potrawy. Młoda marchewka ugotowana w dużej ilości wody to już tylko pomarańczowy patyk, pozbawiony większości witamin, które pod wpływem wysokiej temperatury przeszły do cieczy, którą najczęściej wylewamy. Oczywiście, można je upiec, wtedy zatrzymają dobro w sobie, ale przecie istnieją inne sposoby niż pieczenie wszystkich potraw. Można na przykład zainwestować w garnki, które nie wymagają dużej ilości wody do gotowania ani tłuszczu do smażenia.

Po jednym do każdego

Na rynku dostępne są tysiące różnych produktów, które mogą przyjść nam z pomocą, jeśli chodzi o sposoby gotowania. Od dawna gospodynie domowe przygotowują potrawy w garnkach i na patelniach, które znaleźć można w każdym sklepie. Ostatnio jednak coraz więcej firm oferuje wymyślne produkty, jak wolnowary, multicookery, maszyny do gotowania ryżu czy do gotowania na parze, przyrządy do sous vide, albo urządzenia do wolnego smażenia beztłuszczowego. Jednak główną wadą tych sprzętów jest fakt, że można je wykorzystać tylko do jednego tylko stylu gotowania. A gdyby tak kupić jeden zestaw garnków do wszystkiego?

Jeden do wszystkiego

Oczywiście nie jest możliwe kupienie jednego garnka do gotowania wszystkiego, ale możliwe jest kupno jednego zestawu garnków, który na długo zaspokoi nasze potrzeby. Jeśli zestaw wyposażony jest zarówno w garnki, jak i w patelnie, w sitka do gotowania na parze oraz w miski do wymieszania wszystkiego, jeśli do tego posiada także pokrywki, które mogą służyć też za podstawki do stawiania gorących potraw na stół oraz, dzięki termometrowi pomagają utrzymać odpowiednio wysoką lub niską temperaturę, to czegóż chcieć jeszcze? Dorzućmy jeszcze podłużne naczynie do przygotowania większych potraw i koszyk do gotowania warzyw i mamy gotowy zestaw idealny. Pytanie tylko gdzie go znaleźć?

Koniec poszukiwań

Internet pełen jest sklepów online, w których dostać można wszystko i o każdej porze. Jest także pełen recenzji i opinii o wszystkim, czego dusza zamarzy, także o garnkach. Wpisując w wyszukiwarkę odpowiednią frazę można od razu przekonać się czy dany produkt jest wart naszego zainteresowania. I chociaż większość ludzi jest bardziej skłonna do pisania negatywnych opinii, bo to, że coś działa tak jak powinno jest oczywiste, a jeśli nie działa to trzeba ogłosić całemu światu, to o produktach firmy Philipiak opinie w większości są pozytywne. Jednak najlepszym sposobem na wybranie odpowiedniego dla nas sprzętu, niezależnie od wszystkich opinii i reklam, jest samodzielne sprawdzenie czy dany produkt odpowiada naszym potrzebom, na przykład przez przetestowanie ich przez jakiś czas u siebie w domu lub przez zadanie tysiąca pytań specjalistom w danym temacie, w tym przypadku najlepiej zawodowym kucharzom czy dietetykom. Bo kupować, tak jak gotować, trzeba z rozwagą.

Materiał prasowy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie