Gastronomia: Skąpiec.pl poleca: akcesoria na sezon grillowy

Mariusz Siwko
30.10.2015

Grillowanie na świeżym powietrzu to jeden z ulubionych przez Polaków sposobów spędzania wolnego czasu w sezonie wiosenno-letnim. W okresie tym niezwykłą popularnością w sklepach cieszą się nie tylko grille, ale również wszelkiego typu akcesoria, np. kosze piknikowe i naczynia jednorazowe. Serwis Skąpiec.pl sprawdził oferty sklepów internetowych i przygotował zestawienie produktów, które mogą przydać się podczas pikniku.

Oficjalnym momentem rozpoczęcia sezonu grillowego jest dla wielu naszych rodaków długi majowy weekend. Ciepłe dni sprzyjają relaksowi na łonie natury oraz biesiadom w gronie rodziny i przyjaciół. Nieodzownym elementem takiej formy wypoczynku jest grillowanie. Jeszcze kilka lat temu do zorganizowania udanego pikniku wystarczyła działka, koc i prosty grill, jednak z czasem ludzie zaczęli przykładać większą wagę do jakości sprzętu i dodatkowych akcesoriów. Producenci wyszli naprzeciw tym oczekiwaniom i obecnie nie brakuje asortymentu dla amatorów grillowania. Co możemy znaleźć na sklepowych półkach?

Grille tradycyjne i gazowe

Bezapelacyjnym królem imprez na świeżym powietrzu jest grill ogrodowy. Największym uznaniem cieszą się grille tradycyjne, w których tli się węgiel drzewny lub brykiet. Ich główną zaletą są stosunkowo małe rozmiary, dzięki czemu można zabrać je ze sobą w podróż i rozpalić w zasadzie w każdym miejscu. Posiadacze przestronnego ogrodu lub tarasu coraz częściej doceniają natomiast zalety grilla gazowego. Jest on zdecydowanie mniej mobilny, jednak z uwagi na znaczny rozmiar rusztu - umożliwia sprawne pieczenie większej ilości potraw. W tego typu grillach łatwo można również regulować temperaturę, rozpala się je niezwykle szybko, a dodatkowe półki są bardzo pomocne podczas przygotowywania mięsa. Zarówno grille tradycyjne, jak i gazowe mają swoje wady i zalety, jednak kwestią, która często ma kluczowy wpływ na decyzje zakupową jest cena produktu. Na najtańszy grill gazowy przeznaczyć trzeba ok. 200 zł, model tradycyjny to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych.

Piknikowa zastawa

W przypadku grillowania w przydomowym ogrodzie, na działce i na tarasie kwestia zastawy nie jest istotna, gdyż na ogół biesiadnicy korzystają z tradycyjnych talerzy i sztućców. Problem pojawia się podczas pikniku w plenerze – zabieranie z kuchni ceramicznego serwisu czy srebrnych widelców bywa zbyt kłopotliwe. Na szczęście na rynku dostępne są doskonale wyposażone kosze piknikowe oraz naczynia jednorazowe, które sprawdzą się podczas imprezy na świeżym powietrzu. Co ciekawe, taka zastawa wcale nie musi być nudna i niskiej jakości – kolorowe szklanki i sztućce z grubego plastiku, czy zdobione kieliszki i talerze z wytrzymałych tworzyw sztucznych będą nie tylko praktyczne, ale i eleganckie. Amatorzy dobrej kawy i herbaty nie powinni zapomnieć o zabraniu na piknik swojego ulubionego napoju – w utrzymaniu jego optymalnej temperatury pomoże termos lub kubek termiczny.

Podstawą udanego grillowania jest niewątpliwie dobra pogoda i doborowe towarzystwo. Nie można jednak zapominać, że od sprzętu również wiele zależy. W końcu lepiej zainwestować w lepszej jakości grill, dobrą zastawę oraz praktyczny kosz piknikowy i nie mieć obaw, że nie dotrwają one do końca sezonu.

Źródło: Skapiec.pl

 

 

 
 
 
 
 
 
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.