Funkcjonalna kuchnia - jakie szuflady wybrać?

Maciej Piwowski
04.08.2021

Szuflady są dopełnieniem mebli kuchennych, w znacznym stopniu ułatwiają przechowywanie sztućców, garnków i wielu innych artykułów. Aby jednak szuflada dobrze spełniała swoją funkcję, musi mieć odpowiednie wymiary i być zamontowana na porządnej prowadnicy. Na jakie kwestie zwrócić uwagę, szukając szuflady do kuchni? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!

Szuflada do kuchni ‒ jaką wybrać?

Przede wszystkim, wymiary szuflady uzależnione są od tego, co mamy zamiar w niej przechowywać. Poniżej kilka wskazówek.

Szuflada na sztućce

Optymalna wysokość szuflady na sztućce to około 10-16 cm, szuflada o większej wysokości może okazać się stratą miejsca. Aby do szuflady nie wkradł się bałagan, możemy wyposażyć ją w specjalny organizer. Odpowiednio dobrany wkład (organizer) sprawi, że będziemy mogli wygodnie poukładać widelce, noże, sztućce, łyżki i łyżeczki.

Szuflada na garnki

Przechowywanie garnków w szufladzie jest poprostu wygodniejsze niż w standardowej szafce. Takie szuflady muszą być dość głębokie - tak, aby zmieściły się w nich całe garnki. Najlepsze tutaj będą szuflady z pełnym wysuwem.

Szuflada na talerze

Wymiary szuflady na talerze uzależnione są od tego, jakimi talerzami dysponujemy oraz od tego czy chcemy przechowywać je w pozycji pionowej, czy poziomej. Zalecana wysokość szuflady na talerze wynosi około 28 cm. Jak wiadomo, talerze są dość ciężkie, pamiętajmy więc o prowadnicy o odpowiednim udźwigu.

Szuflada na drobiazgi

Dobrze też wygospodarować miejsce na szufladę na drobiazgi. Taka szuflada, tak samo, jak szuflady na sztućce, nie musi być wysoka. Tutaj także doskonale sprawdzą się różnego typu organizery ‒ dzięki nim każda rzecz będzie miała swoje miejsce.

Jak prowadnica do szuflady kuchennej ?

Pamiętajmy także, że każda szuflada musi być wyposażona w odpowiednio dobraną prowadnicę. Tutaj powinniśmy zwrócić uwagę na udźwig ‒ zbyt mały poskutkuje zniekształceniem, a nawet pęknięciem prowadnicy. Dobrze też pamiętać o funkcjach dodatkowych, na przykład o cichym zamykaniu czy otwieraniu szuflady po naciśnięciu frontu.

Grass Hopper

Wszystkim osobom szukającym porządnych szuflad do kuchni, polecamy ofertę Grass Hopper. Grass Hopper oferuje szeroki wybór szuflad ‒ wszystkie wykonane są z wysokiej jakości materiałów i z pewnością będą doskonale spełniać swoją funkcję przez długi czas. Oprócz szuflad w ofercie Grass Hopper znajdziemy prowadnice, nóżki, oświetlenie i wiele innych elementów.

Podsumowanie

Szuflady znajdują się niemal w każdej kuchni. To właśnie w szufladach przechowujemy sztućce, różnego typu drobiazgi, a także garnki czy blachy do ciasta. Wybierając model szuflady, warto pamiętać o tym, że każda z nich powinna mieć odpowiednią wielkość i być wyposażona w prowadnicę o dostosowanym do przechowywanych artykułów udźwigu.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.