AGD, które często ląduje w kącie. Też masz te przedmioty?

Antoni Kwapisz
23.01.2018

Rynek AGD oferuje nam przeróżne urządzenia, których zadaniem jest nie tylko ułatwienie nam gotowania, ale też zmiana naszych nawyków kulinarnych. Producenci prześcigają się w pomysłach na coraz lepsze i ciekawsze sprzęty do kuchni, a bogacące się społeczeństwo chętnie po nie sięga. W efekcie w wielu domach można znaleźć urządzania AGD, które krótko po zakupie wylądowały w kącie. Oto najczęstsze przykłady

Wyciskarka wolnoobrotowa

Tego typu urządzenia przeżywają szczyt popularności. Wszystko za sprawą poradników, które wychwalają zdrowotne właściwości świeżo wyciskanych soków. Wyciskarki wolnoobrotowe rzeczywiście pozwalają uzyskać pyszny sok z całym bogactwem witamin i minerałów, ale nie zapominajmy, że taki napój może być też bardzo tuczący – szczególnie przygotowany z owoców.

Poza tym domowe wyciskarki są dość kłopotliwe w eksploatacji. Po przygotowaniu soku użytkownika czeka jeszcze sporo czasu spędzonego przy zlewie, aby domyć wszystkie zakamarki urządzania. Dlatego wyciskarka wolnoobrotowa często już po kilku tygodniach fascynacji ląduje na dnie szafy.

Sokowirówka

Mamy tutaj do czynienia z identyczną sytuacją, jak w przypadku wyciskarki wolnoobrotowej. Głównym problemem związanym z sokowirówką jest jej bardzo głośna praca. Poza tym sam sok nie jest najwyższych lotów i trudno go uznać za skarbiec zdrowotności. W wielu domach można dziś znaleźć kompletnie zapomniane sokowirówki.

Parowar

Wszyscy wiemy, że gotowanie warzyw i mięsa na parze jest zdrowe. Na dłuższą metę trudno jest jednak całkowicie zrezygnować ze smażenia czy pieczenia. Nie wszyscy lubią smak gotowanych potraw, taka dieta może się też wydawać dość monotonna. Często jest więc tak, że już po kilku obiadach parowar jest składany i czeka na lepsze czasy, które nigdy nie następują.

Kombiwar

Przygotowanie całego obiadu w jednym urządzeniu? Brzmi świetnie. Nic więc dziwnego, że kombiwary cieszą się sporą popularnością. Są to jednak urządzenia dość sporych rozmiarów, których mycie zajmuje trochę czasu. Poza tym kombiwary zużywają dużo prądu. Wielu właścicieli tych urządzeń stwierdza w końcu, że woli przygotowywać dania w tradycyjny sposób, bez tych wszystkich „ceregieli”.

Dzięki tej liście masz szansę uniknąć popełnienia błędu i wydania pieniędzy na coś, co prawdopodobnie i tak nie będzie przez Ciebie wykorzystywane. Zastanów się dwa razy przed zakupem każdego z tych urządzeń.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.