Zalety i wady okien PVC

Antoni Kwapisz
29.03.2024

Plastikowe okno dachowe pasuje pod względem estetyki do każdego niemal pomieszczenia, a jego klasyczna kolorystyka łatwo wkomponowuje się w przestrzeń i nadaje wnętrzu schludny wygląd. Okna dachowe PVC mają zresztą zdecydowanie więcej zalet. Mogą też mieć wady. Czy warto wybrać okna dachowe plastikowe PVC? Jakie są walory plastikowych okien na poddasze i kiedy sprawdzą się one lepiej niż okna drewniane?

Plastikowe okna połaciowe – jakie są ich zalety?

Okno dachowe PVC nie tylko dobrze komponuje się z różną stylistyką wnętrz i wszędzie atrakcyjnie się prezentuje, ale też świetnie sprawdza się w każdym rodzaju pomieszczenia. Ponieważ okna dachowe PVC ze względu na właściwości tworzywa, z którego są wykonane, są wyjątkowo trwałe, wytrzymałe i wykazują dużą odporność na działanie różnorodnych czynników środowiskowych, można je zamontować w dowolnym pomieszczeniu, niezależnie od tego, jakie jest jego przeznaczenie. Plastikowe okna dachowe dobrze zniosą duże zmiany temperatury, promieniowanie UV i trudne warunki pogodowe, a nawet nadmiar wilgoci charakterystyczny dla łazienki czy kuchni. Co więcej, okno połaciowe PVC nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych ani konserwacji, łatwo się myje i ogólnie dobrze znosi upływ czasu. Okna dachowe plastikowe PVC zasadniczo nie różnią się ponadto od okien drewnianych pod względem innych parametrów technicznych – mają dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Kliknij tutaj i sprawdź Okna PVC RoofLITE+ - https://roofliteplus.pl/produkty/okna-dachowe/

Jakie wady mają okna dachowe PVC?

Okna PVC w zasadzie nie posiadają wad. Są bardzo trwałe i wygodne w eksploatacji. Plastikowe okna połaciowe najlepiej prezentują się w nowoczesnych aranżacjach i w niektórych wnętrzach stylizowanych na klasyczne zwyczajnie nie będą atrakcyjnie wyglądały. 

Tam, gdzie zależy nam na szlachetnym wyglądzie i elegancji lub dominują naturalne materiały, styl vintage czy eko, drewniane okna dachowe sprawdzą się lepiej. Warto również wiedzieć, że ceny okien dachowych wykonanych z PVC bywają niekiedy nieco wyższe niż w przypadku okien o podobnych parametrach, ale wytworzonych z drewna. To, ile zapłacimy za okna dachowe PVC, zależy jednak w praktyce od wyceny producenta, użytych przez niego materiałów i technologii. Jednak nie każde okno PVC musi być drogie. Okna dachowe RoofLITE+ TRIO PCV są optymalnym rozwiązaniem cenowym za solidne okno z PVC na poddasze. 

Kiedy plastikowe okna na poddasze będą dobrym wyborem?

Kiedy więc okno połaciowe PVC będzie trafionym wyborem? Eksperci z firmy RoofLITE+, producenta nowoczesnych okien dachowych do wszystkich typów wnętrz, podpowiadają, że zarówno okna drewniane, jak i plastikowe okna połaciowe mają swoje unikalne cechy i walory, więc głównym czynnikiem determinującym wybór materiału dla okna dachowego powinien być rodzaj pomieszczenia, w którym ma być ono zainstalowane. RoofLITE+ od dziesięcioleci produkuje wysokiej klasy okna dachowe na każdą kieszeń, a ostatnio firma została po raz kolejny wyróżniona za jakość swoich produktów, tym razem Złotym Laurem Klienta 2024. Jeśli więc okno połaciowe ma trafić do wilgotnego wnętrza, lepszym wyborem będzie okno dachowe PVC. Okno z plastiku lepiej też sprawdzi się wszędzie tam, gdzie użytkownicy budynku nie chcą angażować się w dodatkowe prace pielęgnacyjne i konserwacyjne bądź też najważniejszym kryterium wyboru jest wytrzymałość i długa żywotność montowanego okna.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie