Płyty warstwowe EMS – z innowacyjnym rdzeniem QuadCore®

Piotr Kowalczyk
21.04.2023

Nowoczesne budownictwo wymaga nowoczesnych produktów. W miejscach, w których efektywność energetyczna, higiena i estetyczny wygląd są najważniejsze, dobrym rozwiązaniem wydaje się płyta warstwowa EMS. Tym bardziej, że jest coraz łatwiej dostępna, a jej centrum stanowi innowacyjny rdzeń QuadCore®.

Najważniejsze informacje o firmie EMS

EMS to jeden z producentów nowoczesnych płyt warstwowych. Należy do większej, międzynarodowej grupy Kingspan Group Ltd., która wyraźnie zaznaczyła swoją obecność już w kilkudziesięciu krajach na świecie. Ta z kolei zakorzeniła się w świadomości wielu osób zainteresowanym budownictwem. Przede wszystkim jako marka oferująca materiały dla nowoczesnych obiektów, w tym ekologicznych i zrównoważonych. Płyty warstwowe EMS posiadają zatem wiele cech charakterystycznych dla wiodących produktów panelowych marki Kingspan. Firma czerpie bowiem z dorobku technologicznego spółki-matki. Do tego dodaje wsparcie techniczne i doradcze, które wielu klientom przydaje się w tworzeniu ich wymarzonych domów i zaplanowanych inwestycji budowlanych.

Charakterystyka płyt warstwowych EMS

Jedną z najważniejszych cech płyt panelowych EMS jest wysoka termoizolacyjność. Dzięki temu, że w produkcie wykorzystano innowacyjny rdzeń izolacyjny, QuadCore®, zapewnia on najkorzystniejszy współczynnik przepuszczalności cieplnej na rynku płyt warstwowych – zaledwie 0,019 W/m2. Nie bez znaczenia w tym kontekście pozostaje poprawiona szczelność paneli, uzyskana za pośrednictwem specjalnej geometrii. Efektem jest bardzo duża wydajność termiczna i skuteczna izolacja nawet dla budynków o specjalnym przeznaczeniu, na przykład chłodni i mroźni.

Producent uzyskał to wszystko przy jednoczesnym zachowaniu lekkości i niewielkiego rozmiaru płyty, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń użytkową w nowopowstającym lub remontowanym obiekcie oraz zaoszczędzić na transporcie i montażu płyty warstwowej EMS. Wykorzystanie stalowych, profilowanych okładzin nadaje materiałowi dużą wytrzymałość mechaniczną – na uszkodzenia spowodowane choćby zetknięciem z pojazdami czy niekorzystnymi czynnikami pogodowymi.

Produkt może zostać bardzo dokładnie dopasowany do wymogów danego projektu. Choćby dzięki opcji określenia stopnia obróbki blacharskiej. Nie bez znaczenia pozostaje schludny i nowoczesny wygląd tych płyt panelowych – wpisujący się w estetykę zrównoważonego budownictwa. Rdzeń izolacyjny QuadCore® – będący niejako centrum każdej płyty warstwowej EMS – daje gwarancję niezmienności parametrów nawet przez czterdzieści lat od momentu oddania produktu do użytku. Warto wspomnieć również o odporności na gromadzenie wilgoci, bo to potrafi być zmorą niejednego budynku, a w przypadku płyt panelowych EMS odchodzi w zapomnienie. To także jest zasługą uzyskanej w drodze starannego projektu izolacyjności termicznej.

Czy warto wybrać płyty panelowe EMS?

Wysokie wartości kluczowych parametrów, łatwość transportu i montażu oraz demontażu, duży zakres dopasowania materiału do wymogów projektu (estetycznego i technicznego), funkcja konstrukcyjna i izolacyjna w jednym, a przy tym stosunkowo niska cena i coraz łatwiejsza dostępność produktu – to wszystko sprawia, że płyty dwuwarstwowe EMS stają się materiałem godnym uwagi. I tę uwagą przykuwają, co potwierdza obecność tychże płyt w wielu inwestycjach na całym świecie.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie