Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie?

Piotr Kowalczyk
04.01.2023

Z kupnem mieszkania zawsze wiąże się wiele wątpliwości, pytań i oczekiwań. Jeśli i ty planujesz kupić wygodne trzypokojowe mieszkanie lub kompaktową kawalerkę w nowym budynku wielorodzinnym w Biłgoraju, w tym artykule dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas zakupu.

Stan techniczny mieszkania

Mieszkania w starszym budownictwie wymagają gruntownego sprawdzenia pod kątem stanu technicznego ścian, podłóg, sufitów oraz instalacji. Newralgiczne miejsca to zawilgocenia, będące potencjalnym źródłem problemów z pleśnią. Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Nieszczelności w instalacjach wod-kan, źle wykonana izolacja lub niedogrzane pomieszczenia. Problem ten można na wiele sposobów rozwiązać, jednak stanowi to punkt wyjścia do negocjowania ceny sprzedaży mieszkania. Tutaj sprawdzisz, jak wyglądają ceny rynkowe mieszkań w Chełmie: https://kazo.pl/mieszkania/chelm_chelm.

Stolarka okienna i drzwiowa

Niezwykle istotnym elementem mieszkań jest stolarka okienna. Ta drewniana, starszego typu jest nieszczelna i odpowiada za duże straty ciepła. Jeśli wybierasz komfortowe mieszkanie znajdujące się w centrum miasta, stare okna mogą odpowiadać za duży hałas wewnątrz lokalu, utrudniający normalne funkcjonowanie.

Szukasz mieszkania w Biłgoraju? Sprawdź dostępne oferty: https://kazo.pl/mieszkania/bilgoraj.

Ewentualne zadłużenie za lokal mieszkalny

Masz na oku ciekawe mieszkanie w przystępnej cenie z rynku wtórnego znalezione na Kazo? Jeśli tak, dokładnie sprawdź stan jego rachunku w spółdzielni lub wspólnocie mieszkaniowej. Chodzi o to, aby bez wiedzy nie kupić mieszkania zadłużonego. Sam fakt posiadania długu nie jest problemem, jeśli wartość sprzedaży pomniejszymy o wysokość długu, który sami spłacimy do wspólnoty/spółdzielni.

Zakup mieszkania deweloperskiego

Przy zakupie nowego mieszkania deweloperskiego również nie można tracić czujności. Tu szczególnie ważne jest sprawdzenie lokalu pod kątem solidnego wykonania prac przez wykonawców. Oto lista istotnych rzeczy, o których powinieneś pamiętać:

  • prawidłowy montaż płyt g-k na poddaszu i skosach;
  • czy tynki są równe;
  • czy stolarka okienna jest dobrze wyregulowana;
  • czy rozmieszczenie punktów świetlnych jest takie jak w projekcie;
  • czy wprowadzono poprawki zlecone przez kupującego, np. indywidualny rozstaw ścianek działowych.

Apartamenty gotowe do zamieszkania znajdziesz m.in. na stronie https://kazo.pl/mieszkania/lukow_lukowski. Duży wybór ofert pozwala wybrać lokale dopasowane zarówno do własnych potrzeb, jak i celów inwestycyjnych.

Kwestia parkingu i windy

Kupując przytulne, gotowe do wprowadzenia mieszkanie, nie można lekceważyć tak istotnej sprawy, jaką jest miejsce parkingowe dla samochodu. Biorąc pod uwagę, że statystycznie na jedno gospodarstwo domowe przypadają dwa samochody, to warto poszukiwać takich lokali, które w standardzie zapewniają miejsca na samochód lub można je dokupić w korzystnej cenie i są to miejsca na wyłączność.

Kiedy kupujesz funkcjonalne mieszkanie na niskich kondygnacjach, występowanie windy w budynku nie wydaje się tak istotne, jak wtedy, kiedy ma to być budynek wielokondygnacyjny o ilości pięter 6 lub więcej. Zastanów się, czy jest to dla Ciebie ważny element. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.