Lamele w domu - dlaczego warto je wybierać?

Andrzej Winnicki
16.03.2023

Wykończenie ścian w domu nie musi być pospolite. Doskonałym wyborem są lamele. Warto poznać ich zalety oraz szerokie spektrum wykorzystania. Dzięki nim można uzyskać naprawdę stylowe wnętrze w kilka chwil.

Czym są lamele ścienne?

Lamele ścienne są to pionowe listwy, które wspaniale imitują drewno. Można określić je mianem bardzo wyrazistych. Sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru. Co ważne pasują do każdego stylu. Można wykorzystać je do dekoracji wnętrz, ale i biura. Poza stylową formą ich kolejną zaletą jest fakt, że naprawdę dobrze wyciszają oraz wygłuszają pomieszczenie. Można je zamontować pionowo, ale i poziomo. Dzięki nim salon i sypialnia stają się niezwykle eleganckie. Lamele można nawet zamontować jako dekorację sufitu. Wszystko tak naprawdę zależy od Waszych preferencji. Mają one duży potencjał aranżacyjny, a dzięki temu dają tak dobry efekt. 

Dlaczego warto zdecydować się na lamele? 

W odpowiednio urządzonym pomieszczeniu zdecydowanie lepiej się wypoczywa. Jednak wiele osób zastanawia się, na jakie elementy wykończeniowe postawić, by zyskać stylową formę, ale też nie zaburzyć kubatury pomieszczenia. Doskonałym wyborem są lamele, które wpływają na estetykę pomieszczenia. Nie tylko prezentują się oryginalnie, ale też optycznie powiększają wnętrze, a do tego podkreślają design mebli czy dekoracji. Nie trzeba też obawiać się, że wyjdą z mody. Otóż nic nie wskazuje na to, by w kolejnych latach miały przestać być modne. Kropką nad "i" jest prosty montaż, który nie wymaga dużych umiejętności i można wykonać go samodzielnie. Lamele można zamontować za pomocą kleju, ale też taśmy montażowej.

Na uwagę zasługuje także niska cena. Rzeczywiście lamele nie są drogie. Trzeba pamiętać, że za ich pomocą można wykończyć każdą ścianę. Pasują do salonu, sypialni, ale sprawdzą się też w przedpokoju. Nie trzeba wcale wybierać lameli w klasycznym kolorze naturalnego drewna. Można zdecydować się nawet na kolory ciemnoszare czy też beżowe - wszystko zależy od Waszych preferencji. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by zmieniać design lameli, wystarczy tylko je przemalować. Do tego wszystkiego zapewniają dobrą akustykę, gdyż mają zdolność do zmiany propagacji fal dźwiękowych. Utrzymanie ich w czystości również nie nastręcza problemów.         

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.