Jakie zasłony do domu wybrać?

Marek Szydełko
13.04.2024

Zasłony bywają w naszych domach niedoceniane. Niektórzy traktują je jako staromodny wynalazek, tymczasem eleganckie zasłony welurowe mogą stanowić nie tylko ozdobę naszych okien, ale również wiele przydatnych funkcji. Sprawdź, jakie zasłony do każdego wnętrza wybrać.

Naprawdę wysokiej jakości welurowe zasłony mogą być znakomitym elementem dekoracyjnym w naszym domu bądź mieszkaniu. Ale nie tylko estetyka liczy się, kiedy decydujemy się na zasłony welurowe. Kategorie użyteczności to kolejny aspekt, który warto mieć na uwadze.

Zasłony - welur do salonu i sypialni

Odpowiednie zaciemnienie oraz luksusowy wygląd można osiągnąć przy pomocy zasłon wykonanych z różnych materiałów. Dlaczego zatem podpowiadamy wybrać zasłony welurowe? Sekret tkwi w ich uniwersalności, która może sprawdzić się zarówno w klasycznie urządzonym salonie, jak i nowoczesnej, industrialnej sypialni. Welurowe zasłony zapewniają bowiem z jednej strony estetyczny wygląd, na którym trudno o powstawanie zagnieceń, ale jednocześnie zasłony welurowe to solidna warstwa materiału, która w każdym pomieszczeniu zapewni intymną atmosferę, jeśli tylko sobie tego zażyczymy.

Welurowe zasłony znajdziemy w różnych rozmiarach, w zależności od wymiarów okien oraz indywidualnych preferencji. Możemy również sami zdecydować jaki montaż zasłon welurowych wybierzemy do swojego wnętrza. Czy będą to klasyczne "żabki" czy też zdecydujemy się na zasłony welurowe na przelotkach. W ofercie sklepów z pewnością znajdziemy ten materiał w każdej odsłonie, gdyż jest to tkanina, która staje się coraz popularniejsza w naszych domach. Zresztą weluru używamy także do innych elementów dekoracyjnych, dzięki czemu łatwo możemy uzyskać we wnętrzu efekt spójności tkaniny i znakomitą kompozycję na długi czas.

Dlaczego warto wybrać zasłony welurowe?

Przejdźmy do praktycznego wymiaru posiadania zasłony velvet w naszym domu bądź mieszkaniu. Przede wszystkim zasłony wykonane z weluru to znakomite zasłony zaciemniające. Przyjemna tkanina i jej mięsiste, grube włókna sprawiają, że bardzo szybko możemy skutecznie zaciemnić pomieszczenie. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w sypialniach oraz salonach, kiedy np. chcemy urządzić sobie filmowy wieczór i nie chcemy, żeby promienie światła odbijały się od ekranu telewizora. Zasłony z weluru są doskonałym wyborem jeśli chcemy dodać w pomieszczeniach przytulności, a zatem właśnie do takich wnętrz jak sypialnia czy salon.

Druga ważna funkcja, jaką posiadają zasłony welurowe to ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem w sypialni czy innych pomieszczeniach. Jak już wspomnieliśmy, welur jest przyjemny w dotyku, ale jednocześnie dość zwarty, w efekcie ten sam materiał sprawdzi się jako ochrona przed lampami oraz nadmiernym słońcem. Wreszcie nie zapominajmy o roli zasłon jako bariery akustycznej. Jeśli mieszkamy w zatłoczonej dzielnicy, a nasze okna wychodzą na ruchliwą ulicę, nie musimy za każdym razem szczelnie zamykać okien, ani inwestować w rolety zewnętrzne. Wystarczy dobrać przyjemny kolor zasłon i cieszyć się z upragnionej ciszy.

Co jednak dla niektórych może być najważniejsze, łatwo zarówno prać zasłony welurowe, jak i później prasować zasłony welurowe. W efekcie zasłony welwetowe pomagają w utrzymaniu czystości w naszym wnętrzu. Postaw zatem na przyjemne w dotyku zasłony z Weluru, które mogą odmienić Twoje wnętrze i wszystkie pomieszczenia, w których zawiesisz te efektowne zasłony. Sprawdź dostępne egzemplarze w różnych kolorach i krojach, a następnie odmień swój dom bądź mieszkanie.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie