Jak wyczyścić kabinę prysznicową? 5 sprawdzonych sposobów

Maciej Piwowski
05.09.2023

Czysta kabina prysznicowa jest wizytówką każdej łazienki. To jeden z najbardziej wymagających elementów wyposażenia, ze względu na dużą ilość zakamarków i powstające zacieki. Gromadzący się po myciu osad może być problematyczny w usunięciu. Przedstawiamy sprawdzone sposoby, dzięki którym uda się wyczyścić kabinę prysznicową bez marnowania czasu i nerwów.

Jak wyczyścić kabinę prysznicową - systematyczność to podstawa

W utrzymaniu w czystości kabiny prysznicowej najważniejsze są regularne działania. Najprostszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest dokładne spłukiwanie kabiny prysznicowej po każdym użyciu i usuwanie nadmiaru wody z jej powierzchni. Dokładne czyszczenie kabiny zalecane jest co najmniej raz w tygodniu. Dzięki temu zapobiegniemy nawarstwianiu się brudu oraz namnażaniu się pleśni i bakterii.

Odpowiednie akcesoria

Do czyszczenia kabin prysznicowych najlepiej używać akcesoriów, które nie rysują czyszczonych powierzchni. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest delikatna ściereczka z mikrofibry, która świetnie zbiera wodę. Do szyb warto użyć specjalnej gumowej ściągaczki.

Profesjonalne środki do czyszczenia kabin prysznicowych

Podczas czyszczenia kabin prysznicowych nigdy nie należy stosować preparatów zawierających drobinki ścierne. Mogą one rysować szklane powierzchnie, a uszkodzone kabiny prysznicowe staną się siedliskiem drobnoustrojów. Środki czyszczące, dedykowane dla kabin prysznicowych, świetnie radzą sobie z silnymi zabrudzeniami. Wiele z nich ma działanie antybakteryjne, ale mogą także tworzyć specjalną warstwę ochronną, która zapobiegnie ponownemu osadzaniu się kamienia.

Jak wyczyścić uszczelki w kabinie prysznicowej?

Podczas czyszczenia kabiny prysznicowej nie wolno zapominać o uszczelkach, w których gromadzi się brud. Środek czyszczący pomoże usunąć nagromadzony osad. Po wyczyszczeniu należy uszczelkę spłukać, aby zapobiec jej degradacji. Następnie trzeba usunąć nadmiar wody z zakamarków. Dodatkowo istotne jest pozostawienie uchylonych drzwi kabiny, aby zapewnić swobodny przepływ powietrza.

Czyszczenie płytek, brodzika i armatury

Podczas czyszczenia kabiny prysznicowej należy zadbać również o czystość glazury łazienkowej, brodzika i armatury. W tym celu można skorzystać ze środka czyszczącego do kabiny prysznicowej i innych powierzchni łazienkowych o uniwersalnym działaniu. Po usunięciu osadu i kamienia warto także wytrzeć wszystkie te elementy do sucha.

Jak wyczyścić kabinę prysznicową z kamienia - bądź eko!

Osady powstające podczas użytkowania kabin prysznicowych wymagają zastosowania odpowiedniego środka czyszczącego. Ludwik Ekologiczny płyn do mycia kabin prysznicowych i innych powierzchni w łazience o zapachu cytrusów i eukaliptusa posiada specjalną formułę Citric Acid System. Skutecznie usuwa zacieki, osad i kamień, pozostawiając kabinę czystą. Co więcej, pomaga zadbać także o inne powierzchnie łazienkowe. Produkt zawiera składnik, który tworzy specjalną warstwę ochronną na powierzchni, ułatwiającą spłukiwanie wody oraz chroni przed ponownym zabrudzeniem. Warto podkreślić, że Ludwik Ekologiczny płyn do mycia kabin prysznicowych i innych powierzchni w łazience nie posiada szkodliwych substancji chemicznych, takich jak: mikroplastiki, borany, EDTA czy związki chloru, ani składników pochodzenia zwierzęcego. Jest biodegradowalny, a ponadto spełnia wysokie wymagania ekologiczne i jakościowe, co zostało potwierdzone certyfikatem ekologicznym EU Ecolabel.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie