Jak szybko i skutecznie znaleźć wymarzoną nieruchomość?

Antoni Kwapisz
28.08.2023

Poszukiwanie własnego mieszkania zwykle jest jednym z większych wyzwań. To właśnie od tego procesu zależy, czy przeznaczone środki na jego zakup okażą się inwestycją korzystną, czy nie do końca. Właśnie dlatego wiele osób znacznie zwleka z podjęciem decyzji o zakupie własnej nieruchomości. Głównie wynika z to z faktu, że nie chcemy kupować przysłowiowego kota w worku. Wobec tego, czy istnieje sposób na to, by zostać właścicielem nieruchomości w szybki i prosty sposób?

Sprecyzowanie własnych oczekiwań - od czego zacząć?

Przed zakupem nieruchomości warto w pierwszej kolejności zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy. Istnieje cały szereg aspektów, które należy sprecyzować jeszcze zanim rozpoczniemy poszukiwania. Na początku warto się skupić się:

  • określeniu metrażu nieruchomości, jaki najbardziej nas interesuje;
  • określeniu rozkładu pomieszczeń na jakim nam najbardziej zależy;
  • określeniu piętra, na którym chcielibyśmy mieszkać;
  • określeniu standardu mieszkania i jego wykończenia;
  • określeniu typu budownictwa - czy interesują nas nowe inwestycje, czy nie mamy nic przeciwko starszym?

W tym momencie, wykonamy swoistą filtrację, dzięki której będzie nam o wiele łatwiej wybierać ogłoszenia spośród dostępnych ofert. Nie zapomnijmy także o sprecyzowaniu potrzeb w zakresie dodatkowych przestrzeni lokatorskich. Być może zależy nam na miejscu parkingowym? Może chcemy uzyskać dostęp do wspólnej piwnicy, pralni czy suszarni? Pamiętajmy, że mieszkanie jest inwestycją na przyszłość, więc musimy do jego wyboru podejść z odpowiednim zaangażowaniem. 

Określenie własnych możliwości finansowych

Kolejnym korkiem, w celu szybkiego i sprawnego znalezienia mieszkania jest nic innego, jak tylko określenie własnych możliwości finansowych. Rzadko kiedy zdarza się, że będziemy mogli zakupić mieszkanie jedynie z własnych środków. W większości, niezbędne jest zawnioskowanie do banku o udzielenie kredytu hipotecznego. Banki w tym zakresie podchodzą do klientów z dośc dużym dystansem. Choć faktycznie rzadko się zdarza, że instytucja finansowa odmawia wsparcia na konkretny cel - w tym wypadku jest to zakup mieszkania - jednak uzyskane środki mogą być mocno ograniczone. Należy więc w pierwszej kolejności sprawdzić swoją zdolność finansową, a także określić ile procent kapitału własnego możemy wnieść w inwestycję. Zazwyczaj niezbędne jest 20% kwoty zakupu całej nieruchomości. Dopiero po upewnieniu się, że możemy uzyskać kwotę, która jest nam potrzebna, możemy ruszać do przodu z inwestycją. W przeciwnym wypadku, warto będzie nieco zrewidować swoje plany.

Pomoc dewelopera - sprawdzone rozwiązanie dla nabywców nieruchomości

Po sprecyzowaniu własnych potrzeb i preferencji, a także po określeniu swoich możliwości finansowych, możemy skierować się po pomoc do dewelopera. To właśnie on pomoże nam znaleźć idealną ofertę mieszkania, która będzie odpowiedzią na każdą, z naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by dokładnie sprawdzać, z kim nawiązujemy współpracę. Doświadczeni deweloperzy oferują szeroką bazę ofert jak np.: https://www.forestclub.com.pl/oferta/. Dzięki temu znalezienie perfekcyjnego mieszkania, będzie znacznie łatwiejsze, tańsze, a także o wiele szybsze. Pamiętajmy, że deweloper może wziąć na siebie także szereg formalności, które w przeciwnym wypadku ciążyłyby na naszych barkach. Deweloperowi można powierzyć nawet oględziny mieszkania, jeśli nie mamy na nie czasu. Warto więc tę możliwość rozważyć. Dzięki niej, zakup pierwszego, własnego mieszkania będzie dla nas prawdziwą przyjemnością, bez zbędnego stresu. 

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie