Fotel masujący – zwykły gadżet czy realna korzyść?

Antoni Kwapisz
12.03.2024

We współczesnym świecie możemy korzystać z ogromnej liczby różnorodnych gadżetów i urządzeń, jednak nie wszystkie w rzeczywistości są nam one potrzebne i przynoszą realne korzyści. Jednym z urządzeń, którego zakup jest doskonałą inwestycją, jest fotel masujący. Systematyczne korzystanie z takiego fotela może sprawić, że rzadziej będziemy borykać się z bólem pleców oraz poprawi się nasze ogólne samopoczucie. W poniższym artykule przedstawiamy kilka ważnych informacji na temat foteli relaksacyjnych z funkcją masażu. Zapraszamy do lektury.

Czy fotel masujący to tylko zwykły gadżet? Absolutnie nie!

Czy jeśli chodzi o opłacalność, to czy cena fotela masującego idzie w parze z jakością? Z tym bywa różnie, jednak należy wiedzieć o tym, że fotele, które są wykonane z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych, z całą pewnością nie są wyłącznie bezużytecznymi gadżetami. Systematyczne korzystanie z masaży na fotelach relaksacyjnych może nieść za sobą bardzo wiele pozytywnych skutków dla organizmu. O czym mowa? 

Jednym z absolutnie najważniejszych pozytywnych skutków wynikających z korzystania z masaży w takim fotelu jest zmniejszenie dokuczającego bólu pleców. Ból pleców to dolegliwość, która dotyka mnóstwo osób, zwłaszcza tych, które prowadzą siedzący tryb życia. Dzięki skorzystaniu z takiego fotela ryzyko występowania tego typu nieprzyjemności jest znacząco ograniczone. 

Oprócz tego, wśród zalet foteli masujących bardzo często wymienia się fakt, iż korzystanie z nich prowadzi do znaczącego zmniejszenia bólu mięśni. Ta kwestia jest szczególnie istotna dla sportowców oraz osób, które pracują przy biurku przez wiele godzin dziennie. Warto nadmienić, że w fotelach tego typu są dostępne zazwyczaj zróżnicowane typy masażu, dlatego też można bez trudu znaleźć taki, który pomoże złagodzić omawiane dolegliwości. 

Korzystania z fotela masującego powoduje także znaczącą poprawę krążenia krwi. Wydatnym efektem masaży jest właśnie usprawnione krążenie, zaś to w konsekwencji pomaga rozluźniać mięśnie i dotlenić organizm w optymalny sposób. Kolejna istotna sprawa to fakt, iż fotele relaksacyjne są też doskonałym rozwiązaniem w zakresie zwalczania stresu. Jak to możliwe? To proste. Z racji tego, iż taki fotel pomaga poprawić krążenie krwi ma to wpływ na poziom kortyzolu, czyli hormon stresu. Jeśli regularnie korzysta się z takiego fotela, stężenie kortyzolu jest niższe, zatem najpewniej będziemy odczuwać mniejszy stres. 

Fotel masujący może też w ogromnym stopniu powodować, że poprawi się nasz nastrój a także jakość snu. Dzięki sesjom masaży na fotelu organizm jest pobudzony do zwiększonej produkcji endorfin, które nazywane są potocznie tzw. hormonem szczęścia. 

Wybór fotela do masażu - na co warto zwrócić uwagę?

Podczas podejmowania decyzji o zakupie fotela do masażu należy zwracać uwagę na szereg kwestii. W sposób szczególny powinno się weryfikować:

  • jakość wykonania rąk mechanicznych,
  • rozmiar fotela,
  • długość i kształt szyny,
  • liczba oraz jakość wykonania poduszek powietrznych,
  • obecność funkcji masażu stóp,
  • obecność funkcji dodatkowych, takich jak głośniki bluetooth, jonizator, 
  • możliwość regulowania intensywności oraz trybu masażu. 

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie