Dobre zarządzanie najmem - wszystko co musisz wiedzieć na ten temat

Jerzy Biernacki
13.06.2024

Nie da się całkowicie wyeliminować ryzyka wynajmu mieszkania, ale można je ograniczyć. Jak to zrobić? Odpowiednio konstruując umowę, a także korzystając z nowoczesnych narzędzi. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Konstrukcja umowy ma duże znaczenie

Wiele problemów nastręcza źle skonstruowana umowa najmu. Przed jej zawarciem warto zasięgnąć opinii specjalisty, który oceni, czy zostały w niej zawarte wszystkie niezbędne zapisy. Można też skorzystać z aplikacji, która umożliwia zarządzanie najmem. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że nie warto zawierać umowy długoterminowej i należy zdecydować się na tę okazjonalną.

Dzięki temu będzie można zawrzeć w niej wymogi dla najmującego i informacje, że w razie nieprzestrzegania zapisów umowy, może zostać ona rozwiązana w określonym terminie. Najemca musi się w ramach takiej umowy zobowiązać do tego, że w razie jej rozwiązania, wyprowadzi się pod wskazany w umowie adres. 

Aplikacja do zarządzania najmem - jakie są korzyści dla właściciela mieszkania i najemcy? 

Aplikacja do zarządzania najmem jest skonstruowana w taki sposób, by ułatwiać dwustronną komunikację pomiędzy właścicielem mieszkania, a lokatorem. Ten pierwszy może mieć stały wgląd w to, czy lokator opłaca czynsz i czy robi to we właściwych terminach. Dzięki odpowiedniej aplikacji nie musisz samodzielnie weryfikować najemcy, gdyż specjaliści zrobią to za Ciebie.

Najemca może poprzez aplikację nie tylko opłacać rachunki, ale i zgłaszać awarie. Dzięki temu wsparcie może być udzielone na czas. W razie niespłacania czynszu firma Flatte może zająć się windykacją należności. Usługa zarządzania najmem obejmuje także wystawianie ogłoszeń na platformach sprzedażowych.

Dobrze skonstruowane ogłoszenie pozwala na szybsze znalezienie lokatora, który spełni oczekiwania właściciela mieszkania. Weryfikacja potencjalnego najemcy w ramach BIK także leży po stronie firmy obsługującej najem nieruchomości. Można znacząco zaoszczędzić swój czas, a jednocześnie ma się większą pewność, że lokator będzie uczciwy.

Dobra aplikacja do zarządzania najmem pomoże również w znalezieniu odpowiednich fachowców w razie konieczności przeprowadzenia remontu. To doskonały wybór dla najbardziej wymagających. Pozwoli ograniczyć potencjalne straty, a jednocześnie będzie wspierać zyskiwanie dodatkowego źródła dochodu z tytułu najmu.           

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie