Beton w workach - jaki beton do czego wybrać?

Marek Szydełko
30.05.2023

Planujesz remont? Odświeżasz mieszkanie? A może budujesz domek lub altanę? Jeśli nie jesteś budowlańcem po fachu, dobór materiałów budowlanych może spędzać Ci sen z powiek. Bez obaw - pomożemy wybrać Ci odpowiedni surowiec, dzięki któremu zrealizujesz swoje plany budowlane.

Od kilku lat na rynku spoiw budowlanych dominują przede wszystkim tzw. suche mieszanki betonowe. Kupując gotową mieszankę masz gwarancję jakości, a do tego mnóstwo czasu i nerwów zaoszczędzone.Taki materiał wymaga dodania jedynie odpowiedniej ilości wody i wymieszania - nie musisz już precyzyjnie odmierzać składników betonu - producenci zrobili to za Ciebie. Dzięki temu w kilka chwil wybierzesz w markecie lub na stronie internetowej odpowiedni produkt: beton na fundamenty, wylewkę, beton wodoodporny lub taki, który jest mrozoodporny. Na opakowaniu znajdziesz odpowiednią klasę betonu - najczęściej jest to beton chudziak (b-10), beton b-20, beton b-25, beton b-30 czy beton b-50 monolit.

Ile betonu potrzebuję?

Wszystko zależy od tego “do czego”. Aby kupić lub zamówić właściwą ilość betonu, musisz policzyć zapotrzebowanie na surowiec. Możesz to zrobić ręcznie jeśli potrafisz lub skorzystać z gotowych kalkulatorów betonu, które dostępne są on-line. Dzięki nim szybko dowiesz się ile worków potrzeba na m3 betonu. Suche betony pakowane są w 25 kilogramowe worki - jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu bardzo łatwo przeliczyć zapotrzebowanie.

Ile kosztuje gotowy beton w worku? Czy suchy beton się opłaca?

Cena betonu w workach jest bardzo zróżnicowana. Na ostateczny kształt tej ceny wpływa wiele czynników - począwszy od składu mieszanki, poprzez konieczne badania i certyfikaty po marżę sprzedawcy. Doskonałą opcją jest zakup betonu w sklepie producenta - wówczas mamy gwarancję najniższej ceny. Można przyjąć zasadę, że im wyższa klasa betonu, tym wyższa jego cena. Wynika to z trwałości betonu, a tym samym również z kosztów poszczególnych składników mieszanki betonowej. Cena betonu w workach zaczyna się zwykle od kilkunastu złotych za worek 25 kg.

Gdzie można nabyć beton w przystępnej cenie?

Możliwości zakupu betonu w atrakcyjnych cenach są dostępne w różnych miejscach. Wiele sklepów budowlanych oferuje gotowe mieszanki betonowe, które można nabyć bezpośrednio na miejscu lub zamówić online. Jednym z renomowanych producentów, oferujących szeroki wybór betonów, w tym również suchych betonów, jest firma Promotor - pionier w produkcji suchych betonów w Polsce. Ich bogatą ofertę można znaleźć na dedykowanym sklepie internetowym o adresie www.promotor.store. W asortymencie dostępne są różne rodzaje suchych betonów, takie jak beton b-10 chudziak, beton b-20, beton b-30 oraz nawet beton b-50 monolit. Ponadto, w sklepie dostępne są także zaprawy murarskie, wylewki, a także betoniarki i mieszadła, które uzupełniają ofertę.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie