Zamawiamy rolety na wymiar - jakich pułapek unikać?

Marek Szydełko
22.10.2021

Nie lubisz zasłon i firanek? A może lubisz, ale chcesz dodatkowo zaciemnić pokój roletą? Masz niestandardowej wielkości okna i szukasz rolety na wymiar? Szukasz odpowiedniej firmy, która wyprodukuje Ci rolety dokładnie takie, jakich potrzebujesz? Nie do końca wiesz, na co zwrócić uwagę przy zamawianiu rolet? Dobrze trafiłeś. W poniższym artykule dowiesz się, jakie pułapki czyhają na klientów poszukujących rolet na wymiar.

Najczęstsze pułapki

Często nie zdajemy sobie sprawy, jakich szkód przy wyborze rolet może narobić pośpiech. Gdy szybko szukamy rolety do pokoi, możemy przeoczyć ważne szczegóły, które wyjdą na jaw podczas codziennego użytkowania kupionej w pośpiechu rolety. Warto zostawić sobie odpowiednio dużo czasu na to, by porządnie zastanowić się nad tym, jakiej konkretnie rolety szukamy, z jakich materiałów ma być wykonana, z jakim systemem montażowym i w jakim kolorze. Większość sklepów wymaga również samodzielnego zmierzenia okna i dobrania rozmiaru rolety. W naszym sklepie oferujemy darmową wycenę i pomiar u klienta, więc nie musisz się martwić tym, że coś źle zmierzysz.

Rodzaje rolet

Warto zastanowić się, jaka roleta sprawdzi się najlepiej w naszym domu lub biurze. Czy ma być to roleta wolnowisząca, czy roleta rzymska, bambusowa, drewniana, a może roleta zewnętrzna antywłamaniowa? Roleta powinna być dopasowana stylem do aranżacji pomieszczenia, w którym będzie się znajdować. Gdzieniegdzie sprawdzą się rolety nowoczesne, a w innych wypadkach lepiej będzie zamontować żaluzje drewniane. Dlatego tak ważne jest poważne przemyślenie wyboru odpowiedniego produktu, tak by spełniał wymogi klienta.

Jaki system montażu wybrać?

Kolejną kwestią jest system montażu rolety. Eksperci zwracają uwagę, że wybór typu montażu jest bardzo ważny. Nieodpowiedni może skutkować tym, że okno będzie się gorzej otwierać i będzie niefunkcjonalne. Zalecamy dokładne zapoznanie się z ofertą i dobór osłony okiennej zgodnej z naszymi oczekiwaniami. 
Mamy do wyboru:
- rolety wolnowiszące MINI, które montowane są na skrzydłach okiennych za pomocą zgrabnych uchwytów,
- rolety wolnowiszące STANDARD, które mogą być mocowane do ściany, sufitu, wnęki i ramy okiennej,
- rolety chowane w kasetach PCV, aluminiowych, drewnianych- w tym przypadku montaż rolety polega na przyklejeniu kasety i prowadnic taśmą piankową,
- rolety dachowe w kasetach- rolety montowane są na oknach dachowych w kasetach,
- rolety dachowe bez kaset- rolety montowane są na oknach dachowych w systemie z naciągiem sprężynowym- w tym wypadku zastosowanie znajdują specjalne haczyki.

Jak widać wybór rozwiązań jest spory. Dlatego najważniejsze to dobrze przemyśleć, które rozwiązanie będzie nam najlepiej pasować. W przypadku pytań nasi doradcy służą pomocą i poradą.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.