Zakup mieszkania pod wynajem przez biznesmenów – jaki lokal warto wybrać?

Marek Szydełko
15.09.2021

Czerpanie dochodów z wynajmu mieszkania jest bardzo dobrym sposobem na podreperowanie budżetu domowego oraz zabezpieczenie swoich oszczędności przed inflacją. Aby jednak zwiększyć zyskowność inwestycji warto od razu ustalić, komu właściwie zamierzamy wynajmować nieruchomość. Ciekawą opcją jest skupienie się na biznesmenach i managerach, którzy bardzo często szukają lokali na wynajem krótkoterminowy podróżując po Polsce. Mieszkanie musi jednak spełniać konkretne kryteria, które opisujemy w naszym poradniku.

Centralna lokalizacja

Żaden biznesmen czy manager raczej nie wynajmie mieszkania na wsi lub na obrzeżach miasta. Jest to spowodowane tym, że tacy najemcy planują krótki pobyt i nie mogą tracić czasu na długie, uciążliwe dojazdy do kontrahentów. Dlatego szukając mieszkania z myślą o jego wynajmowaniu biznesmenom w pierwszej kolejności trzeba się skupić na lokalizacji i postawić na tę centralną – centrum oraz śródmieście są zdecydowanie najlepszym wyborem.

Dobra komunikacja

Nie wszyscy biznesmeni i managerowie chcą korzystać z samochodu podczas pobytu w mieście. Niektórzy wręcz preferują komunikację miejską, bo to pozwala uniknąć stania w korkach. Warto zatem upewnić się, że mieszkanie znajduje się blisko przystanków autobusowych i tramwajowych. W przypadku Warszawy bardzo dużym atutem będzie sąsiedztwo stacji metra.

Sąsiednia infrastruktura

Biznesmeni przyjeżdżają do obcego miasta nie tylko w celach zawodowych. Po całym dniu odbywania spotkań i ciężkich negocjacji chcą się też rozerwać. Stąd idealną opcją będzie dla nich wynajęcie mieszkania, z którego można się w ciągu kilku chwil dostać do rozrywkowego centrum miejscowości – najlepiej pieszo. Jeśli wiesz, że w pobliżu mieszkania działają modne kluby i dobre restauracje, to taka nieruchomość powinna Cię zainteresować.

Miejsce parkingowe

To bardzo ważny atut mieszkania przeznaczonego do wynajęcia przez biznesmenów oraz managerów, którzy niemal zawsze przyjeżdżają do miasta własnym lub firmowym samochodem. Mieszkanie po prostu musi zapewniać dostęp do miejsca parkingowego, najlepiej przypisanego do konkretnego lokalu i znajdującego się w garażu podziemnym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.