Wilgoć w domu - jak sobie z nią poradzić?

Jerzy Biernacki
18.10.2021

Wysoka wilgotność powietrza, wbrew powszechnemu skojarzeniu z klimatem wyspiarskim, może występować także i w Twoim domu. Czy wiesz, jak ją rozpoznać i jakie może nieść ze sobą konsekwencje? Artykuł pomoże Ci w rozróżnieniu oznak zbyt wysokiej wilgotności i wyeliminowaniu problemu.

Skąd bierze się nadmierna wilgotność w pomieszczeniu?

Przyczyną zbyt wysokiego poziomu nawilżenia powietrza mogą być błędy konstrukcyjne oraz nieprawidłowa wentylacja. Jedynym sposobem na usunięcie tego typu problemu jest zazwyczaj przebudowa budynku. Czy kosztowne prace budowlane to konieczność przy niwelowaniu wilgoci? Rozwiązaniem jest także kupno niezawodnego osuszacza, który szybko przywróci prawidłową wilgotność.

Konsekwencje wysokiej zawartości pary w powietrzu

Jeśli w Twoim domu wyczuwasz nieprzyjemną woń, może być to oznaką nadmiernej wilgoci. Zapach wydobywa się najczęściej z wyposażenia domu - mebli, drewna, tkanin, czyli materiałów cechujących się wysoką absorbcją. Pamiętaj, że duża wilgotność powietrza połączona z temperaturą pokojową stanowi idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni, których później ciężko się pozbyć. Ponadto powstawanie mikroustrojów wpływa negatywnie na odporność i często powoduje choroby układu oddechowego. Możesz próbować zamaskować zapach, ale źródło problemu usunie jedynie profesjonalny osuszacz - Fral DryDigit 21LCD obniży poziom wilgotności, ale także dzięki możliwości zamontowania dodatkowego filtra węglowego skutecznie oczyści powietrze w Twoim domu z alergenów i unoszącego się kurzu. Elegancki i nienarzucający się design urządzenia sprawia, że wpasuje się w wystrój każdego pomieszczenia. Nie martw się o rachunki - wysoka klasa energooszczędności urządzenia zapewnia niskie zużycie prądu.

Rozwiązanie na wilgoć w łazience

Pomieszczeniem najbardziej narażonym na działanie wilgoci jest łazienka. Czy zdarza się, że wychodząc z kąpieli musisz użyć wciąż wilgotnego ręcznika? Czujesz, że dywaniki łazienkowe niedostatecznie wysychają? Wystarczy, ze wstawisz osuszacz Fral DryDigit do swojej łazienki, a pozbędziesz się tego problemu. Dzięki zbiornikowi na wodę o dużej objętości urządzenie jest w stanie działać przez długi czas bez potrzeby jego opróżniania. Gdy osuszacz zapełni się, powiadomi Cię o tym wbudowany alarm. Urządzenie systematycznie mierzy poziom wilgotności, który możesz sprawdzić na wygodnym wyświetlaczu LCD. To właśnie wysoka wydajność i łatwość obsługi sprawiła, że osuszacz Fral DryDigit 21LCD utrzymuje się na rynku od wielu lat i wciąż zdobywa uznanie klientów.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.