Tych kwiatów lepiej nie wystawiaj na balkon ani na taras

Antoni Kwapisz
10.07.2024

Częstą praktyką jest przenoszenie kwiatów uprawianych w domu na balkon czy taras w okresie letnim. Choć pomysł wydaje się być dobry, to warto wiedzieć, że niektóre gatunki wyjątkowo tego nie lubią, będąc wrażliwymi na zmienne warunki pogodowe. W tym poradniku wymieniamy kilka popularnych kwiatów, których lepiej nie wystawiać na balkon czy taras.

Storczyki

Storczyki są bardzo wrażliwe na zmiany temperatur. Ekstremalne upały lub chłodne noce mogą łatwo uszkodzić te delikatne rośliny. Storczyki nie tolerują też bezpośredniego nasłonecznienia, które może spalić ich liście oraz są nadwrażliwe na silne podmuchy wiatru.

Fiołki afrykańskie

Bezpośrednie nasłonecznienie może powodować poparzenia liści fiołków afrykańskich. Rośliny te preferują stałą wilgotność powietrza, co jest trudne do utrzymania na balkonie. Nie służą im też chłodne noce.

Begonie

Begonie mają delikatne liście i kwiaty, które mogą zostać uszkodzone przez deszcz czy silniejsze podmuchy wiatru. Te popularne kwiaty nie tolerują też bezpośredniego nasłonecznienia.

Fuksje

Fuksje mają delikatne gałązki, które mogą się łamać pod wpływem silnego wiatru. Z kolei nagłe zmiany temperatur mogą stresować fuksje, prowadząc do opadania kwiatów i liści.

Azalie

Azalie preferują półcień i mogą ulec poparzeniu w pełnym słońcu.

Cyklameny

Cyklameny preferują chłodniejsze temperatury i mogą źle znosić upalne letnie dni. Są również wrażliwe na silne podmuchy wiatru i nie lubią być wystawione na bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie