Sztuczne drzewa i rośliny, czyli natychmiastowy efekt WOW!

Marek Szydełko
19.11.2015

Każdy wielbiciel flory pragnie, by jego rośliny prezentowały się wspaniale. Dlatego poświęca im dużo czasu, odpowiednio pielęgnując. Jest w stanie przeznaczyć naprawdę dużo, by podziwiać je z efektownym WOW. Jednak nie wszyscy dysponują taką ilością czasu i energii. Czy powinni zatem zrezygnować z roślin w swoim otoczeniu? Absolutnie nie - alternatywą dla takich osób są sztuczne drzewa i kwiaty. Świetnie sprawdzą się w każdym miejscu i co ważne, niezależnie od pory roku, będą się pięknie prezentować.

Zalety sztucznych drzew i roślin

Niewątpliwą zaletą sztucznych drzew i roślin jest fakt, że nie są one wymagające. To znaczy, że nie musimy ich ani podlewać, ani używać żadnych nawozów, by były piękne. Dzięki temu oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze. Sztuczne drzewa i rośliny nie są wrażliwe na różne składniki, np. na dym papierosowy, nie potrzebują specjalnego – nasłonecznionego czy zacienionego – miejsca czy odpowiedniej temperatury. Ich głównym atutem jest to, że niezależnie od pory roku zawsze są zielone, rozwinięte i co ważne, nie gubią liści. To z pewnością duże ułatwienie podczas sprzątania.

Sztuczne drzewa i inne rośliny nigdy nie zwiędną, ani nie zachorują. Dzięki temu, że nie pylą, są całkowicie bezpieczne i sprawdzą się w otoczeniu ze skłonnością do alergii. Warto też dodać, że sztuczne drzewka nawet podczas przeprowadzki nie ulegną zniszczeniu, są odporne na różne wstrząsy. Inwestując w nie, mamy pewność, że to wydatek na dłuższy czas.

Zastosowanie sztucznych drzewek i roślin

Sztuczne drzewka i rośliny mają tę przewagę, że mogą znajdować się w każdym miejscu, nawet tam, gdzie naturalne są zabronione, choćby w stołówkach. Ten uniwersalizm spowodował, że chętnie się je wykorzystuje w galeriach handlowych, biurach czy miejscach publicznych. Często możemy spotkać sztuczne drzewa lub rośliny w salach restauracyjnych, gdzie pełnią rolę dekoracyjną. Sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru, jest przytulnie i nastrojowo. Podobny wpływ mają na wnętrza biurowe. Są idealnym przykładem tego, że nie trzeba wielkich chęci, by cieszyć się imponującymi roślinami – nawet pod dachami.

Pomieszczenia bardzo zyskują na estetyce, kiedy wprowadzamy tam sztuczne drzewka. My z kolei – zyskujemy na samopoczuciu. Niekiedy jednak pojawić się może obawa, że sztuczne rośliny kojarzą się z kiczem. Dotychczas uważano, że tylko żywe rośliny są stylowe. Okazuje się jednak, że technika również wpływa na wyobrażenia o pięknie, maksymalnie upodabniając to, co sztuczne do tego, co naturalne. Obecnie możemy wybierać spośród wielu sztucznych drzew czy kwiatów, nie ograniczając się zupełnie. Mamy ochotę na sztuczne drzewko oliwne? Przy odrobinie fantazji możemy sobie na nie pozwolić. Czasami, dzięki niewielkiej zmianie nasze wnętrze odmieni się i nabierze nowego charakteru. Sztuczne drzewa świetnie spełnią swą rolę tam, gdzie żywe rośliny nie mają szans, np. w ciemnej łazience czy korytarzu pozbawionym okien. Odpowiednio dobrane, zamaskują pewne niedociągnięcia.

Dobrzy producenci, to tacy, którym zależy na jakości

Większość producentów nie oszczędza na materiałach. Chcą, by ich produkty były jak najlepszej jakości. Z pewnością zdarzyło nam się ujrzeć jakiś kwiat czy drzewko, które wyglądały jak żywe. I dopiero po ich dotknięciu przekonaliśmy się, że takie nie są. To świadczy o tym, że sztuczne drzewa i rośliny też potrafią zachwycać! Dlatego jeśli zastanawiacie się nad tym, czy umieścić je w swoim mieszkaniu, biurze czy w ogrodzie – obejrzyjcie je z bliska. Najprawdopodobniej nie opuścicie siedziby producenta bez własnego egzemplarza.

Więcej informacji na temat sztucznych drzew znajdziecie na stronie internetowej autora artykułu ArtSystemDeco.

 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.