Strych nad garażem – dlaczego warto go wybudować?

Antoni Kwapisz
05.06.2023

Jeśli masz garaż z wysokim sufitem, to na pewno wielokrotnie korciło Cię, aby zaaranżować nad nim strych. Nie jest to ani szczególnie trudne, ani kosztowne, a naprawdę możesz sobie kiedyś podziękować za podjęcie tej decyzji. Dlaczego warto wybudować strych nad garażem? Oto kilka solidnych argumentów.

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania

Podstawowym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na wybudowanie strychu nad garażem, jest potrzeba posiadania dodatkowej ilości miejsca do przechowywania różnych przedmiotów – na przykład opon sezonowych, części zamiennych, olejów itd. Strych można również wykorzystać do magazynowania na nim ubrań i innych rzeczy, których nie używamy na co dzień, a zakładamy, że mogą się nam kiedyś przydać.

Porządek w garażu

Jeśli obecnie przechowujesz masę rzeczy w garażu, to na pewno regularnie irytujesz się na widok bałaganu. Oczywiście wiele spośród tych przedmiotów nadaje się do wyrzucenia, natomiast majsterkowicze mają w sobie gen zbieraczy i systematycznie chomikują różnego rodzaju akcesoria.

Mając strych nad garażem możesz łatwo zadbać o porządek w miejscu parkowania samochodu, przenosząc te rzadko używane przedmioty na górę.

Warsztat

Strych może pełnić funkcję domowego warsztatu, w którym będziesz majsterkować, naprawiać różne rzeczy itd. Tutaj pamiętaj jednak, aby zadbać o odpowiednią wysokość strychu – musisz mieć możliwość wyprostowania się i wygodnego wchodzenia na górę.

W garażu będzie cieplej

Dzięki wykonaniu strychu automatycznie obniży się wysokość sufitu w garażu. Dzięki temu łatwiej (i taniej) będzie utrzymać w nim sensowną temperaturę zimą – jest to szczególnie ważne w przypadku ogrzewanego garażu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie